Kategoriler
Formula1

ING, 2009 Sonunda F1'den Ayrılıyor !!!

Renault, Pazartesi sabahı ING’nin 2009 sezonu sonunda Formula 1’den çekileceğini duyurmasının ardından yeni bir baş sponsor bulmak zorunda kaldı.

ING, şu anki ekonomik kriz nedeniyle büyük bir maliyet kısma programını duyurmuştu. Bu kapsamda pist kenarındaki reklamlar, yarış sponsorlukları ile F1’deki yatırımlar %40 oranında çekilecekti.

Bununla bilikte daha fazla paranın tasarruf edilmesi için ING, Ranault ile sponsorluk anlaşmasının bu seneden sonra uzatmamaya ve F1 ile ilişkisini durdurmaya karar verdi.

ING tarafından yapılan açıklama: "Son dönemde açıklanan maliyet düşürme programının ışığında ING, Renault ile olan 3 senelik (2007-2009) anlaşmasını yenilemeyeceğini ve 2009 sezonun ötesinde F1’deki varlığını sonlandıracağını açıklamıştır."

" ING’nin Formula 1’deki iştiraki, özellikle ING’nin gelişmekte olan kilit pazarlarında olmak üzere gelirlerin ve markanın küresel bilinilirliğinin arttırılması amacıyla şirketin ilk küresel sponsorluk projesiydi." Geçen iki ene ardından ING, genel olarak küresel marka bilinilirliğini (Mart 2007 – Kasım 2008) %16 oranında arttırarak F1 sponsorluğu için amacına ulaşmıştır."

" F1, zor bir ekonomik ortamda bile güçlü bir iş olmayı sürdürüyor. ING, son yılda F1 sponsorluklarını %40 oranında azaltırken gelir arttırma fırsatları, 2009 süresince devam eden bir odak noktasıolacaktır. ING, REnault ile olan işbirliğindne keyif almıştır ve bu işbirliğinin son senesinde de takımla yakın bir şekilde çalışmaya devam edecektir."

“ING, 2009 Sonunda F1'den Ayrılıyor !!!” için 0 yanıt

mild seven ın 2006 da ayrılıs sebebı acıklamasında f1 sporunun bu zamandan sonra markamıza bı getırısı olmayacagı ıcın ayrılıyoruz dıye gecıodu ben ole hatırlıorum mıchelınden kısa bı sure sonra mıld sevende bu acıklama yapmıstı yanı mıld seven ın gelmesı zor..

Mc Laren yanlış sanmadım o parada gözüme ufak görünmüyor merak etme. CNN TÜRK spor Haberlerinde Çıktıgını Hatırlıyorum Ancak Senelik mi Yoksa 3 Senelik mi Orasını Bilemem.

Ferrari Marlboro'dan 1 milyar $ Alıyordu Sanırım İsmi yazmasada:)Zaten Şuan ki pist ülkelerinde Sigara Reklamı Yasak Bildigim Kadarı İle ki zaten 2008 yazıyı gören olmamıştır:)2007 de Ferrari sadece Bahrain de Kullanabilmişti Marlboro yazısını daha önce yasak deildi Bahrain de sonradan yasaklanınca reklamı koyamamışt.Ama Yakışıyor Marlboro yazısı:)Kiminin kaskında beyaz alanlara sinir oluyorum bankrotlar var:( kiminin kaskını sevmiyorum o yüzden.

Ülkeden ülkeye değişiyor alkol ve tütün yasağı. Ferrari'nin aracının üzerinde Marlboro yazısının kullanmamasının sebebi Marlboro'nun bu istekte bulunması amaç ürünün logosunu zihinlere yerleştirmek yani pazarlama taktiği. Daha önceki sezonlarda sigara yasağı olan ülkelerde "Marlboro" yazısının yerini logosu alıyor firmanın geçen sene kararlar bundan böyle araç üzerinde sadece logo ile görünmek ve bu logo ile hatırlanmak istemişler.

Benim Bildigim F1 de sigara ve içki reklamı yasak değil Ülkelerde Yasak.Bahrain de en son Yasaklanmıştı 2007 deydi sanırım F1 De yasak olsa Ferrari de Marlboronun ne işi var ? Marlboro İle Anılıyor Yasak Olsa Anılır mı 🙂

Doğru yasak oldugunu unutmuşum 🙂 ozaman santander süper olur.Araç bari tam sarı kırmızı olsunda kurtulalım 3-4 renkten.Santander-Total-Renault

Mild seven japon sigara üreticisidir Elif'in dediği gibi artık F1 de sigara veya alkol sponsorları yasaklanmıştır Mild seven gelirse şüphesiz Marlboro da gelir bence İng sponsoru için önümüzdeki sezondan itibaren reno için büyük kayıp olacaktır onun ayarında bir sponsor bulunursa Santander olabilir HSBC'de olabilir bizim Petrolofisi'de olabilir :p

mild seven mi ING in yarısı kadar bıle para vermez renaulta santander yada gazpromu oneryrm alonso 2010 da renaultta olursa ztn santander otomatkman renaulta geçecek ztn universia olarak reno sponsoru santander fakat ING ızın vermıyodu diğer bir bankanın reno aracında adının olmasını ama santander geri gelir telefonicayıda ben geri beklyrm telefonica santander gazprom süper 3 lü olur umarım 3 üde bıze katılır

Renault büyük bir takım,düşük bütçelerine rağmen güzel işler yapıp kaliteli mühendisler çalıştırıyorlar,önemli olan F1 e bağlılıklarını devam ettirmelri sponsorlukta sorun çıkacağını sanmıyorum,ama CEO ları f1 den ayrılmak için bahane arayan birine benziyor…CEO nun nekadr önemli olduğunu Credit Suisse de gördük..

padokman sana katlyrm seneye alonso ayrılmazsa santander ana sponsor olur renk tamamen sarı kırmızı olur ING renaulta cok fazla para veriyordu kotu oldu ama gorsel acıdan daha ıyı bır R30 izleriz santander harıcınde ben abromovıchın GAZPROM ununda spora gırmeyı dusundugunu okumstm renaultla anlasrsa gazprom harıka bır sponsor olur bakalım yenı ana sponsor kım olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir