Kategoriler
Formula1

Senna, Honda Konusunda Hayaller Kurmuyor

Bruno Senna, potansiyel olarak Avustralya GP’ye yeni araçla herhangi bir test yapmadan girme durumu olmasına rağmen hayatta kalma çabasındaki Honda Racing ile ilk yarışa çıkmaktan endişe duymuyor.

Brezilyalı pilot Honda’nın spordan ayrılmasından önce Japon takımca değerlendirilmişti ve yeni müşterinin bulunması durumunda Jenson Button ile birlikte direksiyona geçeceği kuvvetli şekilde öngörülüyor.

Takımın henüz geleceğini güvence altına alamamasına rağmen Honda ile anlaştığı da kesin olmayan Senna, bütün umutlarını Honda’ya bağlamış durumda.

Brezilyalı pilot, eğer Honda Racing’e katılırsa üstleneceği görev hakkında herhangi bir yanılgıda olmadığını belirtti.

Senna: "Kesinlikle büyük bir meydan okuma olacaktır. Son bir kaç senede hiç bir pilotun, herhangi bir test sürüşü yapmadan F1’e giriş yapmadığını düşünüyorum. Bununla birlikte zor şartlar altında da olsa F1’de yer almak, dışında olmaktan daima daha iyidir. GP2’de bir başka sezon daha yarışmak benim için faydasız olacaktır"

"Zor bir giriş olacaktır, biliyorum, ama başlarda büyük bir baskı veya beklenti olmaz. Çünkü şu anda kimse eski Honda takımını üst düzey bir takım olarak göz önünde tutmuyor"

"Bu yüzden baskı daa az olacaktır ve sonuçta daha çabuk ve daha kolay adapte olacağım. En azından (Melbourne) pistini bildiğimi söyleyebilrim, orada Avustralya F3 serisinde yarışmış ve kazanmıştım"

Senna, araç rekabetçi olmasa bile artık hiç bir F1 fırsatını kaçıramayacağını ifade etti.

Senna: "Zor görünseler bile F1’de yarışmak için fırsatları iki elinizle de sımsıkı kavramalısınız. Çünkü ondan sonra daha fazlasını yakalayamayabilrsiniz."

Brezilyalı pilot, Honda Racing’e katılması durumunda Melbourne’ye kadar pek test şansının olmadığını da biliyor ama takımın iyi hazırlanacağına inanıyor.

Senna: "Şöyle diyelim; eğer Avustralya GP öncesinde en azından 3-4 gün, 1,200 km yaparsam, bu bir rüya olur"

"Honda’nın, ayrılışını duyurmasından bu yana takım çalışmaya devam ediyor. Belki de Honda’nın ayrılışından sonra daha az yoğun ama teknisyenler, takvie göre yeni araç projesi üzerine devam etti."

Senna ayrıca, Gerhard Berger ile olanyakın ilişkisi nedeniyle seçenek olarak görünen Toro Rosso ile artık herhangi bir bağının olmadığını belirtti.

Senna: "Kış süresince, görüşmeler devam ederken Toro Rosso’nun, gelecek için önemli bir şeyler yapmaktan ziyade hayatta kalmayla ilgilendikleri izlenimini edindim"

"Onların yaklaşım tarzları beni hayal kırıklığına uğrattı: aramızda bir kimyanın olup olmadığını görmek adına takımı ve aracı tanımak ve değerlendirmek için test yapmak istediğimi belirtirken onlar sadece bütçe ile ilgileniyorlardı"

"Berger takımdan ayrıldıktan sonra görüşmeler sürekli olarak geriye gitti. O noktada, (Berger’siz), o takımla yarışmaya olan ilgim taamıyla sıfıra indi"

“Senna, Honda Konusunda Hayaller Kurmuyor” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir