Kategoriler
Formula1

Mclaren Mercedes MP4 24 Kuş Kafesi Geliştirmesi!

Mclaren Mercedes takımı geçtiğimiz günlerde Kemble Hava limanında soğuk ve nemli bir günde test yaparken görüntülendi.

MP4 24’ün kokpitinde takımın test pilotu Pedro De la Rosa vardı. Bu test gününe Mclaren 4 normal tır, bir de Mobil1 tırı ile katıldı.

Test edilen aracın tüm aerodinamik bölümleri 2009’a aitti  ancak bir şey oldukça dikkat çekiciydi. Takımdan bu konuda henüz bir açıklama gelmedi ancak aracın sol sidepodunun önünde ilginç bir sistem vardı.

Bu sistemin tam olarak ne işe yaradığı bilinmiyor ancak tahminler bu sistem ile Mclaren’in lastikten sidepoda doğru akan havayı ölçmek isteyebileceği ya da reklam için kamera yerleştirmiş olabileceği yönünde.

Bir diğer dikkat çeken konu ise bu sisteme küçük bir kuşun takılmış olarak görüntülenmesi oldu…

“Mclaren Mercedes MP4 24 Kuş Kafesi Geliştirmesi!” için 0 yanıt

2009 ylı araç tanıtım videosu falandır veya ona yakın birşey,tüm takımlarda bu tip videoları görüyoruz,kamerada minibüsün içindedir..

R26:
Bencede reklam, Renault espace ile yarışıyo bu arada yeni mclaren 😛 ilginç bi görüntü olmuş heryer reno.

bizde bu tarz liman testleri yapsak mı acaba?faydalı olabilir.bu adamlar böyle denemeler yeni sistemler deniyorsa faydalı olabilir en azından bildikleri vardır.

Ne işe yaradığını öğrenmeden sistemin saçma olduğunu düşünüp takıma akıl fikir verilmesini dileyeceğine böyle ince işlere bile kafa yoran mühendisler dile Allahtan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir