Kategoriler
Formula1

F1 Haberleri Danica Patrick'in Hoşuna Gitti

Kadın Indycar pilotu Danica Patrick, kendisi ile ilgili çıkan Formula 1 habrlerinden hoşnut olduğunu kabul etti ama potansiyel USF1 takımı yetkililerinin henüz kendisi ile temasa geçmediğini söyledi.

Bu hafta potansiyel USF1 patronlarından Ken Anderson tarafından bir F1 testi konusunda işaret edilen 26 yaşındaki Amerikalı pilot Kanada gazetesi Globe and Mail’e, F1 dünya şampiyonasında mücadele etmek için Avrupa’ya seyahat etme ile ilgilenmediğini belirtti.

Patrick, 2010 için USF1 ile bağlantısı konusundaki haberleri okuduğunu söyledi ama kendisinin bir ifadesinin olmadığını ekledi.

Patrick: "Benden herhangi bir alıntı yok çünkü benimle konuşmadılar"

"Çok memnuniyet verici. Formula 1 ile aynı cümle içinde yer alınan her an, hoşnut edici bir şeydir"

Bununla birlikte Avrupa’da da bu konu üzerine olumsuz düşüncler yeşerdi.

Telegraph yazarı Andrew Baker tarafından hazırlanan bir blog sayfasındaki manşet "F1’in bir mayo mankenine ihtiyacı var mı?" şeklindeydi ve bu kadın pilot düşüncesinin sadece"ticari sponsorları cezbetmek için" olduğu öne sürüldü.

Avrupa’da bazı küçük yaş açık teker serilerinde mücadele etmiş olan Patrick, şu anda kendi ulusu Amerika’da tam zamanlı yarışmaktan memnun olduğunu söyledi.

Patrick: "Dünya seyahatinde bir çok ilgimi ve heyecanımı gerçekten ifade etmedim."

"Onların (USF1) ne söyleyeceğini de göreceğiz tabi. Belki de arayacaklar"

“F1 Haberleri Danica Patrick'in Hoşuna Gitti” için 0 yanıt

indy deki rekabet f1 den çok daha çılgınca… danica f1 deki ortama bu yüzden kolay uyum sağlar ama araçlara nasıl olur görürüz gelecek sene. ben kesinlikle artık f1 de bir bayan pilot olmasını istiyorum. hadi kızım göster kendini 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir