Kategoriler
Formula1

Williams: "F1'in Karakterine Zarar Verilmesin"

Frank Williams’a göre Formula 1, gelecek bir kaç senede maliyetlerin düşürülmei için kendi özü olan teknik meydan okumalardan feragat etmemeli.

Küresel ekonomik krizin etkisinde sporun ayakta kalması amacıyla FIA ve takımlar bütçelerin kontrol altına alınması üzerine çalışırken Frank Williams, bu sporun populer olmasını sağlayan etlenlerinin etkilenmemesi gerektiğini belirtti.

Bilhassa standart özelliklerdeki araçlar fikrinin yanlış olduğunu, çünkü bunun sonunda F1’den en iyi beyinlerin ister istemez ayrılacağını dile getirdi.

Williams: "Hâlâ dünya yarışlarında, en hızlı açık teker araçlarında bir F1 dünya şampiyonasında en iyi pilotları görmek istiyoruz"

"Eğer tek tip araç olacaksa neden gidip Indycar araçları satın alınmıyor? Ardından da bütün yetenekleri bulabilir ve ilgi çabucak kayar"

"Bundan daha bütük bir meydan okuma olmalı ama şimdiye kadar olduğu gibi pahalı değil. Max (Mosley), bizi bir hafta sonu için 10 motordan iki, bir motora indirmekte tamamıyla haklı."

"Bu yeni rotada herşey yapıldı ve takımlar da bununla birlikte. Hepimiz, işimizin durumunu koruması konusunda çok düşünceliyiz. Bazı alanlarda değişikliklerin kesin listesi üzerine bazı anlaşmazlıklar var ama lütfen, tek tip araç olmasın"

"F1, F1 olduğu için bütün bu olağanüstü insanları cezbediyor. İçinde bütün bu mükemmel beyinleri barındırıyor. Ron Dennis, Mex’ın kendisi, Mario Theissen gibi insanlar. Bu binada (Williams fabrikası), bütün F1 binalarında bazı çok zeki insanlar var. Dünyayı döndüren harika bir birey toğluluğu var. Bunun paramparça olmasından nefret ederim"

"Çünkü eğer yarışma, finansal ve teknik meydan okumalar olmazsa bu insanlar daha zorlayıcı bir şeyler bulacak. Aynı zamanda kendilerini işin dışına çıkarmak isteyen son insanlar da takım başkanlarıdır. Bu yüzden herşeyin başarılabileceğinden eminim"

Williams ayrıca FIA’nın maliyetleri düşürme çalışmalarını ve FOTA (Formula 1 Takımlar Birliği) tarafından yapılan girişimleri desteklediğini söyledi.

Kendi takımı için F1’de kalmanın şu zamanda bir meydan okuma olduğunu düşünmesine rağmen Williams F1’in geleceği için iyimser.

Williams, RBS dahil olmak üzere şu anda takımının sponsorlarının sadakatinden şüphe etmiyor.

Williams: "Anlaşma anlaşmadır. Mevcut olan anlaşmalar tamam, RBS ve  bizim aramızdaki gibi. Şu anda mevcut olan iş ortaklarımızdan biriyle de (Phillips) büyük bir yeni anlaşmamız var, kısa zamanda aracın üzerinde göreceğiz"

"Yazın çok iyi bir çalışma yaptık ve ‘ Vay be, iyi gidiyoruz; gelecek bir kaç yıl daha iyi olacak’ diye düşündüm. Ama şimdi, pazar oldukça sönük. Bu çok zor"

“Williams: "F1'in Karakterine Zarar Verilmesin"” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir