Kategoriler
Formula1

Honda Mercedes Motoruyla Testlere mi Hazırlanıyor

Honda Racing, sezonun ilk yarışı Avustralya öncesinde yapılacak olan testler için aracını hazırlamaya başladı.

Henüz bir alıcının takımı satın aldığı yönde haberler çıkmamasına rağmen, autosport.com yeni aracın hazır olduğunu ve personele teste hazır olması talimatı verildiğini iddia etti.

Takım için konuşan bir kaynak “Herşey olumlu ve yolunda ilerliyor. Anlaşmalarda karar kılındı ve imzalandı. Avustralya’da olacak gibi hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Bunun yanında takımın test yapmadan önce yeni aracı rutin kontroller için de kısa teste çıkarma olasılığı var.

Honda tarafından bu yönde resmi bir açıklama yapılmadı ve alıcı konusunda da henüz bir resmi haber yok.

Kaynaklara göre takım ile ilgilenen bir gruba son 24 saat içerisinde başarısız oldukları duyuruldu.

Haberler takımın Brawn yönetiminde kurulduğunu ve Nick Fry’ın bu yeni oluşumda yer almayacağı yönünde. Brawn’ın takımı alması halinde finans Honda Motor Company, Bernie Ecclestone’dan alınacak TV gelirleri ve Bruno Senna’nın getireceği sponsorluklar ile sağlanacak.

Bunun yanında Tokyo’daki yöneticiler, takımı satın almak isteyen grupların ciddiyetini beğenmediği için Brawn seçeneğini tercih ettiler.

Haberlere göre aynı zamanda Honda Racing’in aracına Mercedes-Benz motoru yerleştiriliyor.

Yapılan hazırlıkların aracı gelecek hafta Jerez’de yapılacak olan testlere yetiştirip yetiştiremeyeceği henüz bilinmiyor ancak Honda Racing’in aracı her halükarda son Barcelona testlerine yetişebilir. Testlerden önce Silverstone’da küçük bir kontrol testi de yapılması olası.

Sözcü “Motor anlaşması olmadan teste gitmemizin yolu yok. Eğer Jerez’e gideceksek bu anlaşmanın yapıldığını gösterir.” dedi.

“Honda Mercedes Motoruyla Testlere mi Hazırlanıyor” için 0 yanıt

belki resmi ismi olmaz ama mesela fia resmi yarış sonucu listesinde veya sıralama turu listesinde fln motor üreticisinin yani mercedesin ismi olucaktır, bildiğim kadarıyla bu bir zorunluluk, ayrıca takımı kimse satın almassa ve ross brawn sorumululuğu üstlenip devam ederse takımın adı ross brawm f1 olamayacağına göre muhtemelen Brackleyf1 gibi bişiy olması muhtemel

Eski adıyla Honda ismi kullanılıyor halen bir alıcı çıkmaması bu durumu doğurdu.Mercedes motoru kullanılacak çünkü artık Honda diye bir şey yok hatırlatırım F1'de.Doğru düzgün bir alıcı çıkmadı ya ona yanarım…

Takım artık Honda değil yanlış başlangıç noktası kullanarak yola çıkıyorsunuz ve yanlış yargılara varıyorsunuz ve belkide konuya tam hakim olmayan kişileride yanlış bilgilerindiriyorsunuz ;
Araç ve motor üreticisi Honda firması F1 den ayrıldığını açıklamıştı zaten ve ortada kalan ESKİ HONDA F1 takımı yeni alıcısına kavuşana kadar yeni bir isimle anılmayacak ,anılacağı isimde ESKİ HONDA takımıdır ;
Onun için bunun motor üreticisi olup olmamakla bir alakası yok ve o sebeple bu küçük ve yanlış noktaya takılıp kalmayalım acizane ricam ….

bu ne sacmalık honda adı altında merceds yarıstırıcaklar yarıslarda.

insanda bir haysiyet gurur denen birsey vardır. honda gibi markalasmıs bir üreticinin boyle seyleri kabul etmesi hayal kırıklıgı olarak algılamıyorum. sdece KOMİK.

motorunu yapamıyorsan girmeyeceksin bu kdar basit bu iş.

Hayırlısı olsun fakat gride motor sağlayan Mercedes (3),Ferrari (2),Renault (2) ve Toyota (2) olarak 4 firma kaldı ve bu durum global bir spor olan F1 için kayıp ….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir