Kategoriler
Formula1

Force India VJM02 Tanıtıldı

Force Indıa takımı, 2009 sezonunda kullanacağı VJM02 aracını bugün tanıttı.

Mercedes-Benz V8 motoru ile 2009’da mücadele edecek olan takımın hazırlamış olduğu bu 2. araç, daha önceden tahmin edildiği gibi turuncu, yeşil ve beyaz renklerden oluşuyor.

Geçen sene puan tablosunun sonunda yer alan takım,Mercedes motorunu kullanacağı yeni araç ile bu sene bir adım daha ilerlemeyi hedefliyor.

Araca ilk baktığınızda sade bir burun ve biraz BMW Sauber tarzı ön kanat dikkat çekiyor. Force India da Mclaren ve BMW gibi 3 parçalı ön kanat tasarlamış.

Ön süspansiyonlar Mclaren’in 2009’da kullanacağı araç için tasarladığı karmaşık sisteme oldukça benziyor.

Kokpitin önüne geldiğimizde takımın geçen seneki aracında olduğu gibi bu seneki aracında da kendine has bir ayna tasarımı dikkatimizi çekiyor. Aynaların kolları adeta bir aerodinamik parça özelliği taşıyor ve kıvrımlı bir hatlara sahip.

Sidepod hava girişlerinde özellikle kare hatlar dikkat çekiyor. Sidepodların yanında ise bir çok takımın kullandığı şekilde dikey kanatlara yer verilmiş.

Sidepodların arka bölümüne doğru gittiğimizde ise oldukça ilginç bir egzos sistemi dikkatleri çekiyor ve bu bölüm bir anda ön bölüme göre aşağıya doğru dönüyor.

Arka kanat ise 2009 tarzında ve pek göz yormayan bir şekle sahip.

 

 

“Force India VJM02 Tanıtıldı” için 0 yanıt

araba fena gözükmüyor.inş bu sezon puan için yarışırlar.ztn takım sayısı azalıyor bi de Force geçen seneki gibi sonunculuktan öteye gitmezse yeni bi tat gelmez F1'e.geçen senenin devamı olur.

force india sonunda f1 aracına benzeyen bir araç yaptı çok şükür 😀 araç oldukça hoş göründü gözüme ama egzoz bölümü oldukça ilgin. daha iyi resimleri görmek lazım. tebrikler force india. biraz 1994 öncesi mclaren görünümünü andırıyor bu araç değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir