Kategoriler
Formula1

Sutil 2009'un Hayati Önem Taşıdığını Söylüyor

Force India pilotu Adrian Sutil Formula 1 pilotu olarak geleceği hakkında bu sezonun hayati önem taşıdığına inanıyor.

Geçen yıl Force India adına yarışmış ve 2007 yılında Spyker koltuğunda görünen 26 yaşındaki pilot bu sezon daha rekabetçi bir araçla yeteneklerini kanıtlaması gerektiğini ya da gridin arka bölümündeki pilot gibi şansının risk altına gireceğini söyledi.

Konu ile ilgili outosport mikrofonlarına konuşan Sutil: ” Bu benim en önemli sezonlarımdan birisi. Gerçekten biraz potansiyel görüyorum. İki yılı geride bıraktım, diğer insarlar üzerinde kalıcı bir etki bırakmanın zamanı geldi gerçektende ve bu sadece iyi bir araçla mümkün.”

” Geçen sene Monaco’da iyi bir yarış çıkarıyorduk fakat sadece tek yarıştı ve kesinlikle bundan daha fazlasına ihtiyacımız var. Aracının dayanıklılığıyla bu performansa ulaşmayı istiyoruz, fırsat yaratan koşullarla değil.”

Bununla birlikte Sutil aracı test etmeden önce tahmin yapmak konusunda ihtiyatlı davranıyor ve teknik ortaklık içerisine girdikleri McLaren Mercedes’in kendilerinin orta bölümde mücadele etmesine olacak sağlayacağını umut ediyor.

” Şu anda, çok fazla şey söylemek istemiyorum çünkü sürmem gereken bir aracım var. Fakat sezon için amacımız bazı puanlar kazanmak ve dayanıklı olmak – bu ayrıca bu seneki en önemli konulardan birisi. Araca bağlı. Eğer iyiyse neden orta bölümde mücadele etmeyelim ki?”

” McLaren gerçekten bize yardım etmeye çalışıyor. Motor, vites kutusu, hidrolik sistem ve KERS’i onlar sağlıyor fakat aerodinamik bölüm bize ait. Yapabileceğimizin en iyisi olmabilmesi için geliştirmek bizim elimizde.”

Aracın potansiyelinin iyimser bir hava göstermeye başlaması ile birlikte Sutil takımın genel çalışmasının geçen yıldan bu yana geliştiğine inanıyor.

” Vites kutusu ve motor ile pist üzerindeki performans konusunda büyük bir avantaja sahip olmamız gerekiyor. Şu anda gerçekten kendime çok güveniyorum takım kendine güveniyor, burada çalışmayı gerçekten iyi kılıyor. Genel olarak iyi bir atmosfer var.”

“Sutil 2009'un Hayati Önem Taşıdığını Söylüyor” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir