Kategoriler
Formula1

Fisichella İspanya'ya Kadar KERS'i Kullanmayı Beklemiyor‏

Giancarlo Fisichella mayıs ayındaki İspanya Grand Prix’ine kadar takımı Force India’nın McLaren Mercedes’in sağlayacağı kinetik enerji geri dönüşüm sistemi ile yarışmasını beklemiyor.

İtalyan pilot ayrıca KERS aygıtına karşı ve sistemin güvenli olmadığı ve pahalı olduğunu düşünenlerle aynı duyguları paylaşıyor. Bu sabah Jerez’de Force India’nın yeni aracı VJM02’yi test eden Fisichella KERS’i henüz kullanmadığını ve bir süre daha kullanmayı beklemediğini söyledi.

” KERS’i Barcelona’ya kadar kullanmayacağız bu yüzden mümkün olduğunca hızlı bir şekilde aracı kullanmaya konsantre olmam gerekiyor.”

Bunun bir dezavantaj olmayacağını düşünen İtalyan pilot sezonun ilk dört yarışında yalnızca birkaç takımın KERS ile yarışacağını tahmin ediyor.

” Birçok takım benim görüşüme göre Avrupa yarışlarından itibaren kullanmaya başlayacak bu yüzden üç ya da dört yarışlık bir dönem değil.”

Fisichella KERS’e karşı olduğunu ve sistem konusunda büyük şüpheleri olduğunu kabul ediyor.

” KERS’in bulunduğu bir araçla hiç sürüş yapmadım ve karşıyım çünkü takımlar çok fazla zaman ve özellikle geliştirmek için para harcıyor. Hala güvenli değil. Pilotların koltuklarından yere bir maymun edasıyla sıçradıklarını görmek tuhaf. Güvenlik konusu kusursuz değil. BMW mekanikerleri bazı sorunlar yaşamıştı (geçen sene).”

” KERS’e karşıyım çünkü güvenli değil ve çok fazla para harcıyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir