Kategoriler
Formula1

BGP001 İlk Sürüşünü Silverstone Pistinde Gerçekleştirdi

Silverstone’de bugün Jenson Button, Brawn GP’nin yeni aracı BGP 001 ile ilk turlarını attı.

Eski Honda Racing isimli takımın Ross Brawn’a satıldığının duyurulmasından sadece saatler sonra beyaz, sarı ve siyah renklerin bulunduğu araç, Silverstone’de piste çıktı.

Takımın geleceği hakkında herhangi bir kesinlik olmamasına rağrem üzerine çalışılan araç, geniş alçak ir ön burun ve fazlaca oyuk sidepodlara sahip.

Bu sürüş, Honda’nın spordan ayrıldığını açıkladığı 2008 Aralık ayından bu yana Backley kökenli takımın ilk piste çıkışı.

O günden bu yana takım, Mercedes-Benz ile motor tedariği konusunda anlaştı ve pilotlarının Jenson Button ve Rubens Barrichello olduğunu açıkladı.

Bugünkü piste çıkışın ardından takım Barselona’ya gidecek ve ilk ciddi testine çıkacak, ardından da Jerez’de sonraki hafta bir başka çalışma yapacak.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

“BGP001 İlk Sürüşünü Silverstone Pistinde Gerçekleştirdi” için 0 yanıt

ön yuzden araca bakmak harika on burun olsun govdesi harika gorunuyo helel olsun en guzel arac bu desem abartı olmaz galıba

Cok sevindirici bir haber, Helal olsun Ross Brown`a, cesaretinden oturu kutluyorum ve basarilar diliyorum. Bunca yil Honda`yi somuren ve gridin dibine iten Nick Fry`i bu cesareti gosteremedigi icinde siddetle kiniyorum, kendisini Formula1 i birakip Turkiye`de politika yapmaya davet ediyorum..

Güzel araç ama işleri zor.Zaman kısıtlı.Motor konusunda avantajlı olsalarda zayıf oldukları çok şey var.Hala sonda olmaya devam ederlerse şaşırmamak lazım.Bu şartlar altında geliştirme çalışmaları zor olmuştur.

Araç fena değil… Sanırım ilk yarışa kadar baya bir değişiklik olur…Honda'nın hala sporu bıraktığına inanamıyorum.İş jetinden tut da jenaratöre kadar bilimum makineyi üreten bir firmanın ekonomik tedbir olarak spordan çekilmesi komik…

oluksuz lastik kullanmamışlar, aynaların bağlantı noktalarını da bir kamyondan söküp monte etmememişlerse ben hiçbişiy bilmiyorum:) ayrıca araç bembeyaz, hiçmi sponsor bulamamışlar ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir