Kategoriler
Formula1

Renault Testlerin Ardından Umutlu

Bob Bell, testlerde göstermiş oldukları gelişimlerin ardından Renault’un 2009’da podyum ve hatta yarış galibiyeti mücadelesine tekrar döneceği konusunda oldukça iyimser.

Enstone kökenli takım testlerin ilk günlerinde aracında sorun yaşıyordu ancak testler ilerledikçe Renault’ta gelişti ve Alonso Jerez testlerinde 2. en hızlı zamanı kaydetti.

Jerez’deki testlerde R29’da yeni bir ön kanat ve difüzör gibi bazı yenilikler vardı.

Bell “Yeni bir ön kanat ve yeni bir difüzör vardı ve bunlar geliştirdiğimiz temel şeyler oldu.”

“Sonuölar cesaret verici ve bunlar beklediğimiz gibi bize pistte performans kazandırdı ve aynı zamanda bunların üzerinden ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“Bunun yanında fabrikada yeni parçalar üretmek için sistemimizi kullanma, araca koyma ve istediğimiz gibi davranmalanırı sağlama konusunda bize güven sağlıyor.”

“İyi bir sezon geçirmek, podyum ve yarış galibiyeti mücadelesi vermek ve bu şekilde şampiyonluk mücadelesi verebikmek konusunda oldukça rahatız.”

“Bunun bizim hedefimiz olmak zorunda olduğunu her zaman söyledik: burada rakamlar için yokuz, kazanmak için varız.”

“Ancak henüz ilk günlerdeyiz ve Melbourne’de herkes ful özellikteki araçlarla aynı koşulda piste çıkmadan nerede olduğumuzu bilemeyeceğiz.”

“Aracımızın sürüşünden endişe ediyorduk, özellikle de bu seneki yeni aerodinamik kurallar sürüşü kolay araçlar ortaya çıkarmıyor.”

“Ancak Fernando ve Piquet’in geribildirimleri ile aerodinami gelişimini performans sağlayacak şekilde başardık ve sürüş ile istikrardan ödün vermedik.” dedi.

Bell ilk başlarda yaşadıkları ve pist zamanına mal olan dayanıklılık sorunlarını da aştıklarını düşünüyor.

Bell “Önümüzdeki ay yapılacak olan Avustralya GP için dayanıklılığımızı doğruladık sayılır ancak hiçbir zaman garantiye almayız ve bir hata olmadan önce gidebileceğimiz diğer yolu bulmaya çalışırız.” dedi.

“Renault Testlerin Ardından Umutlu” için 0 yanıt

arkadaşlar bu yayınlar konusundaki son durum nedir bilgisi olan arkadaşlar var mı 20 gün kaldı ama ne bir reklam var ne de bir tanıtım var yayınları nereden izleyebilecez

Hiçbir takım gerçek hızını göstermiyor testlerde hep saklıyorlar kendilerini özellikle bmw mclaren ve renault

Alonsonun Renaulta gelmesiyle tüm takım toparlanmış ve araca odaklanmış gözüküyor. Sezon içinde araç dayanıklı olduğu sürece gelişme sürecektir.

Barcelona testlerine katılcak takımlar
Renault !
Force India .
Williams .
Brawn GP.
BMW Sauber .
Red Bull .
Toro Rosso .
Toyota .
Ferrari .
Mclaren .

15-17 mart jerez özel test

Renault ! .
Williams .
Mclaren .

renaultcu arkadaslarm gerck R29 buyuk ıhtımalle 17-19 martta reno williams ve maccanın yapacgı ozel testte ortaya cıkacak barcelonada da surprız parclar olablr tabı =))

araç ii olmalı hemde dayanıklı araç kötü olursa alonso ne yapsın adama yarış kazandıracak araç yapmalalrı lazım ya ön burunu biraz değiştirseler
dierlerinden çok farklı ya reno mühendisleri çok zeki yada dierleri..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir