Kategoriler
Formula1

Button: "Yeniden Başlamak Gibi"

Uzunca süredir Formula 1’de bu seneki yeri şüphe altında olan Jenson Button, Brawn GP’nin yeni aracı ile tekrar yarışma şansını yakalamanın kariyerine yeni başlamak gibi olduğunu söyledi.

Brawn GP’de yer alacağı açıklanıp F1’de kariyerinin devam edeceğinin belli olmasından sonra ilk kez konuşan Button şunları söyledi.

Jenson Button: “Son bir kaç yılda herşeyin bir parça sönük geçtiğini söylezdim ama bu, ‘vay be’ gibi bir şey”

“Yeni bir başangıç gibi oldu ve bir F1 aracının içine oturmak, kendimi tekrar bir çocukmuşum hissini uyandırdı. Bu çok heyecan verici. Yine 2000’de gibiyim ama 9 senelik tecrübeli ile. İçind eolunabilecek mükemmel bir konum”

“Başarıya açım. Bu şekilde hisseden tek kişi ben değilim, hepimiz öyleyiz; özellikle de son iki sene ürettiğimize göre farklı ve rekabetçi olacağını düşündüğüm bir araç üretmek sebebeiyle. Bu yüzden hepimiz kendimizi çocuklar gibi hissediyoruz ve takımdaki insanların yüzünde gülümsme ifadesini görebilirsiniz.”

“Harika bir atmosfer var ve söylediğim gibi bu bizi daha da yakınlaştırdı, şu anda parçası olmak için harika bir takım”

Brawn GP’nin motor markasında değişiklik olmasına rağmen Button, geçen sene erkenden 2009 aracına yoğunlaşma kararlarının karşılığını göreceğini düşünüyor.

Button: “Bizim için biraz zor olan bazı belli şeyler var. Çünkü araçta bu motorun olacağını planlamıyorduk”

“Belli alanlar diğerleri kadar iyi değil ama bu araca  çok erken başladık ve rekabetçi bir tane ürettik. Ve herkesi testte izlemek, araçlara bakıyoruz ve aracımızda üzerine çabaladığımız belli parçaları görüyoruz, işleri pek de hızlı ilerlemedi.”

“Bu, diğer takımlarda olan parçaların çoğu için geçerli ve bu parçalarda bir rota bulamadık. Bu yüzden farklı bir yol seçtik, bu da bizim işimize yaradı”

“Ayrıca güzel de bir araç, ki bu kanatlarda bunu söylemek zordur. Ama kesinlikle güzel bir araç”

Button, Honda ile anlaşmasına göre bu sene ücretinde indirime gidildiğini de doğruladı.

Button: “Sözleşmelerle ilgili konuşmak istemiyorum ama belli şeylerinden fedakarlık eden insanlar için bunun gerekli olduğunu düşünüyorum. Yarışmak istiyorum ve takımın gridde Brawn GP olarak bulunmasındna dolayı çok mutluyum ve bu, benim için en önemli şey”

“Geçmişte insanlar pilotlar ve benimle ilgili kişisel olarak ne söylemişse söylesin, ben burda yarışmak için varım. Yarışmaya bayılıyorum ve bunu yapmanın en iyi yeri de burası. Bir çok fedakarlık yapmak zorundasınız”

“Şunu diyebilirsiniz, ‘sen bir F1 pilotusun ve çok para kazanırsın’ ve bir kaçımız çok para kazanıyor ama şu anda durum, bir sene öncesine göre çok farklı. Bu bana bir şey ifade etmiyor, çünkü ben yarışmak istiyorum”

“Evde oturup ne yapacaktım? Şu anda benim yapacağım bir şey yok. 29 yaşındayım ve kendi gözümde çocuk gibiyim ve F1’de kanıtlayacak çok şeyim var. 5-6 sene içinde eğer bu tip şeyler olmuş olsaydı, gider ve başka şeyler bakardım”

“Ama şu anda benim amacım bu değil. Amacım burada gridde olmak ve Brawn GP ile yarışlar kazanabileceğimi kanıtlamak. Gelecekte bunun için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir