Kategoriler
Formula1

Montezemolo, Raikkonen'in Stilinden Memnun

Yeni dünya şampiyonu, basına karşı az konuşan ve uzak duran biri olarak biliniyor. Ama di Montezemolo, her iki pilotunun da yeteneklerini övdükten sonra Raikkonen’in kişiliği ile ilgili bir huzursuzluğunun olmadığını söyledi.

Montezemolo: "Massa, Schumacher’in de etkilendiği 2006’daki harika performansı nedeniyle doğrulandı."

"Raikkonen için ise; kazandı ve bu yeterli. Onu seviyorum. Çünkü, hiç sızlanmıyor. Pek konuşaz. Ama kazanmaya devam ettiği sürece bu şekilde devam edebilir."

Di Montezemolo, gelecek sezon rakiplerinin bu senekinden daha da güçlü olacağını düşünüyor.

Montezemolo: "Rekabet olağanüstü olacak. Buna rağmen açıkçası amaç tekrar kazanmak"

"McLaren, genç pilotlara sahip. Renault, Alonso üzerine oynuyor. BMW, geçen sene en yakın olandı ve Honda Ross Brawn ile doğru tercihi yaptı"

Montezemolo, İtalyan endüstri grubunun (Confindustria) başkanlığın gelecek sene başlarında sona erecek olan olmasıyla birlikte Ferrari’ye daha fazla odaklanacağını söyledi.

Montezemolo: "Confindustria ile tecrübem, Mart ayında sonra erecek ve benim başkan yardımcılarımdan biri, halefim olacak"

"2009 Nisan ayına kadar Fiat Başkanı olarak kalacağım ve bu sırada Ferrari üzerine daha fazla odaklanacağım. Ben ve politika? Hayır derim"

“Montezemolo, Raikkonen'in Stilinden Memnun” için 0 yanıt

önemli olan sadece yarışmak değildir sevilmek saygı görmek de en az yarışlar kazanmak ve şampiyon olmak kadar önemlidir çünkü bir pilotu büyük yapan şeylerdir bunlar. ve evet ben alonso taraftarıyım yorumlarım asla küstahça değil

niflheim sen Alonso taraftarı olduğuna eminmisin?Şimdi objektif olmaktan bahsedeceksin ama bu objektif olmak değil.Sanki bana Kimi taraftarıymışsın gibi geldi ama!Arkadşım adamın fazla konuşması bizi ilgilendirmez.Önemli olan nasıl yarıştığıdır.Mesutunda dediği gibi tek konuşan Alonso değil Lewıs daha ilk senesinde herkesten fazla konuştu.Ama onu kimse eleştirmiyor.Eğer insanların pist dışındaki kusurlarına bakacak olursak ohooo.Alonsodan çok daha fazla kusurları olan pilotlar var.Lütfen daha fazla saçmalamayalım.2 dünya şampiyonluğu olan ve bu sene 1 puanla şampiyonluğu kaçıran bir pilot içinde bu kadar küstahça yorumlar yapmayalım.Kimse Alonso'yu sevmek zorunda değil.Biz ne olursa olsun onu sevip destekleyeceğiz yani gerçel Alonsocular olarak…

aslında fernando umut verici bir şey söylemişti.piquet jr.ın takım arkadaşlığı konusunda onunla anlaşma problemi çıkmayacağını söylemişti."aslında bu biraz benim elimde" diye açıklama yapmıştı umarım akıllanır.böyle olmasını istiyoruz.

1. başkaları da olabilir ama kimse pilotların yakınmalarını sevmiyor.özellikle fernando gibi 2 şampiyonluğu bulunan bir pilotun asla. 2.si kimi muhteşem yarışları var (17.likten 1. olması gibi) ama fernandonun hiç böyle bir performansı yok.kimi biraz mucizelerin adamı gibi. fernadonun kariyeri ondan daha istikrarlı sanırım bunun epey etkisi var.(kimi schumacher filan daha akılda kalıcı oluyor 2005-2006 açısında)bu senede hamilton çıktı başımıza aynı şekilde.

arkadaşım alonsoyu eleştirdğimiz konular zaten aynı.bizde çoğu zaman aynı şeyleri söledik zaman zaman çok konştuğuunu belirttim.ama rahatsız olduğun şey şu diğer pilotlarda zaman zaman gereksiz konuşunca herkes bişi demiyoda alonso konuşunca nie herks rahatsız oluyo anlamadğm şey bu.medya her an yanlarında ztn adam norml bi laf ettiğinde bile hurra die herkes yüklenio ama insaf artık bu kdrda üstüne gidilmez bi insanın sewmeyener yine sewmesin sorun diil,nefret bile etsinler hç önemli diil ama bunu ifade şekilleri çok yanlış.alonsounun zaten büyük bi kitlesi wr ona tapanlar bile war.bnde alonso taraftarıyım çok konuşmasını bnde istemiyorum ama açıkçası çok konuştu gerkesiz demeçler werdi diye ondan soğumadım hiç bi zaman.çnkü bnce gerçekten çok çok yetenkli ve aldığı övgüleri hak eden bi adama.bundan sorası için sadece pistte daha önce konuştuğu gbi konuşmasını temenni ediyorum o kdr.etrafa dalaşma konusunda haklısın ama bunu yapan,yakınan bkşa pilotlarda wr lewis mesela kaç kere yakındı herkes bilir,kendi yağtığı hayatı yarışta alonsoyu suçlayarak üste çıktı ,massanınsda aynı şekilde 2 3 defa yakınması oldu.neticesinde bunla rönemli dil aslında önemli olan daha önce yakaladığı başarıyı dewam ettirmesi tüm alonsocuların derdi bu.çok konuşması tek dezavantajı ama artık aşıcağını düşünüorum.yanlış bişi sölediysem kusura bakma bu arada.

mesutt 1. bilmiyosun ama ben alonso taraftarıyım.2. bu olay dediğin şeyin alonso ile ilgisini yukarıda zaten belirttim.ferrariye geçmek istiyorum diyen kendisi.3. ben alonsonun çöküşünü asla görmek istemem.ama farkındaysan her geçen gün ondan nefret edenlerin sayısı artıyor.2003'ten itibaren alonso hakkında iyi düşünen insanların çok fazlası şimdi ondan nefret ediyor, görmek istemiyor.villeneuve ilede 2 açıdan benzetebiliriz.1.si sevenlerini gün geçtikçe kaybedip adam yerine konamaması.2. eski başarılarını aratacak gibi olması.bunların olmaması için 1.si ettiği laflara dikkat etmesi ve (hatta mümkünse yarıştan yarışa demeç vermesini isterim.)işler ters gitmeye başladığında etrafa dalaşmaması gerekiyor.(önce takım içinde çözmesi gerekir ama renaultda da mclarende de ne olursa olsun anında medyaya açıkladı.)taraftarı olduğum halde artık ben bile sıkıldım.işte sana maddelerle bunun açıklaması.

nilfheim hey allahım ya bu olayın alonsoyla ne ilgisi wr ya da şu topiğin hayret bişi.yani lafı döndürüp dolaşıtırp alonsoya getrdin ya tebrikler ne konuşulan ne adından bu kdr söz edilen alonso şu adam wala.yokoluşu sen görmek isteyebilrisn ama ferrariye gelmedi diye yok olmaz merak etme sen.ha bide şu wwr demişsin ya işine bksın işine bkmasa 2 yıl şampiyon olup bu yılda 1 puanla şampiyonluuğu kaçırmazdı dimi arkadaşım? villeneuveyle kıyaslancak son adamda alonsodur.herkesin karakteri farkldır bunu kimse deiştiremezki.kimininde grrçkten karakteri daha sakin.ve oda işini yapıyor.herkesi bir değildir.onun için artık daha fazla alonso ferariye gelemicek gelmez,kötü pis karakterli demeye gerek yok.çünkü ortada zaten böle bi olay yok.herkes kendi yerinde mutlu ve başarılı olsun.2008 sezonuda güzel geçsin.iyi bayramlar bu arada herkesee.

Montezemelo'dan anahtar kelime. PEK KONUŞMUYOR, HİÇ SIZLANMIYORUM VE KAZANIYOR.BU YÜZDEN ONU SEVİYORUM.kimi nin ferraride olma sebebi bu kelimede.fernando hala ferrari adına yarışmak istiyorum diyor.bu kadar konuşmayla ferrariye asla geçemeyecek en azından Montezemelo veya onun gibi düşünenler başkan olduğu sürece.fernadonun kendini toplaması gerek. işine bakmalı sadece konuşmamalı sızlanmamalı.çünkü büyüsünü kaybetmeye başladı.daha fazla zorlarsa villeneuve den bir farkı kalmayacak. muhteşem başlangıç, altın çağ ve sonrasında yokoluş.

Birincisi; pilotlar takım için yeterli. Gelecek seneye güçlü girecek. Belki bu sefer Massa önde olur. 2008'in biraz flu olduğu da bilinen gerçek. Yine sadece McLaren-Ferrari savaşı olmamasını da diliyoruz tabi. İkincisi; Todt işi gotürüyor zaten Luca. Senin yapacağın ne olabilir ki başka, millete sataşmaktan başka. Bir de holiganizmi coşturması var. Antipatik adam. Taraftar olsan neyse de başkansın sen ya. Ama politika olabilir bak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir