Kategoriler
Formula1

Williams Kokpit Yanlarındaki Kanatları Kaldırdı!

Williams takımı, 2009 aracı FW31’in kokpit kenarlarında yer alan dikey kanatçıkları kaldırdı.

Takım 2009 aracının resmi görüntüsü ile bazı yeni parçaları hayata geçirmiş ve dikkatleri üzerine çekmişti.

2009 aerodinami kuralları çerçevesinde araç üzerinde bir çok kanat yasaklandı ancak Williams takımı bu kanatların kurallar çerçevesinde olduğunu söyledi.

Ancak geçtiğimiz hafta FIA Yarış Direktörü Charlie Whiting Barcelona testlerinde takımları ziyaret etmiş ve bazı takımları incelemişti. Gelen haberlere göre Whiting Williams’ın kokpit yanında yer alan dikey kanatların “güvenlik” nedeniyle kaldırılmasını istedi.

Williams takımı sonuç olarak Barcelona’nın son günlerinde bu kanatları kullanmamıştı ve Jerez testlerinde de resimlere göre kullanmıyor.

Whiting Williams’ın dikey kanatlarının yanında hem Toyota’nın hem de Williams’ın difüzörlerini de inceledi. Ancak daha önceden yapılan açıklamalarda zaten bu difüzörlerin yasal oldukları belirtilmişti.

Renault F1 takım Patronu Flavio Briatore Williams, Toyota ve son olarak Brawn GP araçlarının difüzörlerinin yasallığından şüphe ettiklerini açıklasa da FIA Başkanı Max Mosley öyle düşünmüyor.

Mosley “Yeni kurallar olduğunda bu tür şeyler hep yaşanır.”

“FIA’nın şu anki görüşü Williams ve Toyota difüzörlerinin akıllıca olduğu ve kurallarda belirtilenleri akıllıca kullandığı yönünde ancak ilerleyen zamanlarda yarışlarda birileri bununla mücadele edebilir ve hakemler farklı kararlar alabilir. Bunlar olabilir.” dedi.

“Williams Kokpit Yanlarındaki Kanatları Kaldırdı!” için 0 yanıt

ulan adamlar williams mesela 1997 den beri şampişyonluk yaşayamıyor.toyota ise adamlar yarış bile kazanamamış.hatta galibiyet gelmediği takdirde bu sene ayrılacaklar.kalkmış reno da yasal değil diyor.siz 2 kere şampiyon oldunuz daha ne istiyosunuz.hatta geçen sene sonu 2 galibiyet aldınız hemde toyotanın evinde.ayıptır yapmayın.birileri çok çalışıyor iyi araç üretiyor sizde onlardan yavaş kalınca hemen çamur atmaya yanaşıyosunuz olmuyo flav olmuyor.

durumu göre işte.Bunlar sonuçta güçsüz takım (fia içinde) şimdi istediklerini yapsınlar heyecan olsun.iş ciddileştiğinde, kural bu dersin susarlar.Geçerler arkaya.
Kurtlar imparatorluğu (J.Christophe Grange ) 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir