Kategoriler
Formula1

Taraftarlar Artık Daha Fazla Bilgiye Ulaşabilecekler

Televizyon yayıncıları FOTA’nın sporu daha iyi hale getirmek için yaptığı teklifleri hoş karşıladı ve taraftarlar artık yarışları izlerken daha fazla bilgiye sahip olabilecekler.

FOTA geçtiğimiz günlerde sporun geleceği hakkındaki görüşlerini dile getirirken, tv yayıncılarının ekranda daha fazla bilgi vermeleri teklifinde bulunmuştu.

Bu önerilerde strateji grafikleri, yarış çizgisi detayları, pit stop tahminleri ve telsiz konuşmalarına daha fazla bağlanma gibi konular vardı.

Bu konuda hakkında konuşan Bernie Ecclestone “Grafikler konusunda biraz bağlanmıştık çünkü daha önceden bilgilere sahip olmamıza rağmen takımlar bunları kullanamayacağımızı söylediler.”

“Bu tamamen saçmalıktı. Eğlence dünyasındayız ve bu takımlar bu durumu unuttular. Yeni kalkıyorlar.” dedi.

Mclaren Takım Patronu Martin Whitmarsh ise taraftarların yeni değişikliklerden en kazançlı çıkan taraf olacağını söylemişti.

“Taraftarlar Artık Daha Fazla Bilgiye Ulaşabilecekler” için 0 yanıt

telsiz konuşalarını merakla bekliyorum.özellikle ferrari ve mclaren.genelde alonso rosberg falan konusurdu.bu sene ilk sıradaki takımlarıda duyarız umarım

yarışı ekranda dahabi ayrıntılı izlemek çok güzel olacak gerçi bu ayrıntılar daha öncedende verilebilirdi…
her yıl yeni uygulamaya gidiliyo grafiksel anlamda bunları takımlarla anlaşarak 2-3 yıl öncede verebilirlerdi özellikle telsiz konuşmalarını tamamını istiyoruz :P:P 😀

Arkadaşım mesajları okumadan mı yorum yapıyorsun anlayamadım?? İki mesaj altında gerekli açıklamayı yaptım zaten yarışların yayın hakkını TRT1 aldı. Bundan sonra TRT ekranlarından takip edeceğiz bu % 100 kesin!

Süper…Evlerde oynadığımız simülasyonlar gibi her tarafında grafik ve data var.Gerçekten çok detaylı aynı rfactore benzemiş bu haliyle

Arkadaşlar yayın haklarını resmen TRT1 aldı sadece henüz açıklama yapılmadı ama yayınlar bu sene TRT1 ekranlarında olacak. Şu anda bu iş için ekip oluşturulmuş ve çalışmalara başlamışlar. Serhan Acar ile de görüşülüyormuş bunu Serhan Acar bizzat kendisi söyledi kendisiyle görüştüklerini. Anlaşma yapıldı sadece TRT açıklama yapmadı.

Güzel bir uygulama. Yalnız bunu hangi tv ekranından göreceğiz. Bildiğim kadarı ile yayın haklarını resmen alan bir kanal olmadı.

Ekran grafikleri bu sene değişecek,Sıemens ile anlaşmalrı bitmişti,bu sene başka firmaya verdiler,nasıl bir şey çıkacak acaba..Rakamların ve yazıların kolay ve anlaşılabilir olması en önemlisi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir