Kategoriler
Formula1

Ecclestone Şampiyonluk Yolunda Yine Massa'ya Oynuyor

Bir sene önceo lduğu gibi Bernie Ecclestone, bu sene de Felipe Massa’yı şampiyona favorisi olarak görüyor.

2008 sezonundan önce Ecclestone Massa’yı şampiyonluk mücadelesi konusunda işaret etmiş ve Massa 2008’de şampiyonluk mücadelesi vermişti.

Daily Express’e konuşan Ecclestone “Red Bull Sebastian Vettel ile büyük sürpriz olabilir. Onu Ferrari’ye koyun ve o Ferrari’dekiler kadar hızlı olacaktır.”

“Brawn da iyi gidiyor ancak ben paramı yine Massa üzerine koyuyorum. Onun bunu başaramaması için bir neden göremiyorum. Geçen sene hızlıydı ancak Ferrari hataları ile şampiyonluğa mal oldu.” dedi.

Ecclestone ayrıca Raikkonen’in bir senelik kötü performansın ardından tekrar parlayabileceğini düşünüyor.

Ecclestone “Eğer ilk 3 yarışta Raikkonen bir kaç galibiyet alırsa farklı bir Raikkonen izleriz.”

“Eğer Mclaren gelişim gösterirse iyi bir şampiyon olan Lewis Hamilton da mücadelede olacaktır ancak eğer ilk bir kaç yarış iyi olmazlarsa karşısında tırmanması gereken bir dağ olacak.” dedi.

“Ecclestone Şampiyonluk Yolunda Yine Massa'ya Oynuyor” için 0 yanıt

rüştü kardeşim mükemmel bi yorum yaa 😀 bende öyle düşünüyorum bu değişiklikler ile helede bütçe sınırlaması ile fia ve ecclstone nalları dikecekler sonunda orada duramayacaklar 😛 büyük ayaklanma cıkacak asdsa

ben ferrarinin diğer takımlara daha avantajlı olacağını düşünüyorum.yarış kazanma potansiyeli en iyi takım ve yarış kazanan pilotları var.birisi diğerinden daha iyi olursa o şampiyon olabilir.

Bu değişen puan sisteminde takımlar şampiyonluk için tek pilor üzerine yoğunlaşabilirler,Alonso ve Lewis öne çıkabilir,Ferrari ne yapar onu kestirmek zor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir