Kategoriler
Formula1

McLaren Arabulucu Rolünde

McLaren F1 patronu Martin Whitmarsh, takımının ve iş ortağı Mercedes’in, FIA ile diğer takımlar arasındaki tartışmada arabulucu bir rolde olacağını hissettiğini söyledi.

Formula 1 Takımlar Birliği (FOTA), 2010 kurallarında değişikliğe gidilmesini istemişti ve bazı takımlar da bu olmazsa spordan ayrılacaklarını açıklamıştı.

McLaren, sporda iki farklı düzenin olmamasında ısrarını sürdürüyor ama bazı rakiplerine göre biraz daha sakin bir yaklaşım içerisinde.

Whitmarsh: “Bir yardım etme veya arabulucu rolünde olma gibi bir sorumluluk hissediyoruz”

“Formula 1 bizim esas işimiz ve umuyorum ki hangi takıma sorarsanız sorun McLaren’in çok yapıcı ve uzlaştırıcı olduğunu söyleyecektir. Bunu rolümüz olarak görüyoruz”

“Bütçeler açısından tam ortadayız. Büyük takımlara, daha küçük hale gelmekle boğuşan geniş kıtalararası iş ortaklılarına ve bunun yanında hayatta kalmaya çalışan küçük takımlara sahibiz. Bana göre bu iki tarafla da benzerliğimiz olduğunu düşünüyorum”

“Ve Toyota iş modelini, Toro Rosso’nunki ile bir araya getirmeniz gerekiyor; bu büyük bir zorluk ama bunu anlayabilecek bir konumda olduğumuzu düşünüyorum. Bizim ve Mercedes Benz’in, herkesi biraraya getirmede çok yapıcı olacağımıza inanıyorum.”

Whitmarsh ayrıca takımının kamuoyunda değil grubun içinde fikirlerini dile getirdiğini de ekledi.

Whitmarsh: “Grup içinde fikirlerimizi belirttik, dışarıda değil. Dile getirmenin doğru yerinin budur.”

“McLaren Arabulucu Rolünde” için 0 yanıt

Bence arabuluculuk edeceğine Ferrari nin olmadığı seride McLaren de olmaz dese daha etkili olur kanısındayım.Gün dayanışma günüdür FİA ve Mosley e karşı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir