Kategoriler
Formula1

Ferrari, Mclaren'in Casusluk Olayını Yönetiminden Mutsuz

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo ve CEO Jean Todt, İtalyan basını ile yaptıkları toplantıda Mclaren’in casusluk olayını yönetiminden dolayı kızgın olduklarını belirtti.

Corriere dello Sport’a konuşan Todt "Mclaren toplantıya belgelere ulaşmadığını söyleyen 200 çalışanının imzası ile geldi. Ancak 3 ay sonra FIA bazı şeyleri doğruladıktan sonra bunun tamamen yanlış olduğu ortaya çıktı. Yanlış dökümanı imzalamaları için kendi personelini kullandı."

"Dennis spordan men edilmeli mi? Biz FIA’nın yerine karar veremeyiz. Bakalım 2008’de organizasyon nasıl şekillenecek. Burası bir anda değişen bir dünya."

"Şuan aralık ayındayız ve şampiyona martta başlayacak. 3 ayda birçok şey değişebilir." dedi.

Le Repubblica’ya konuşan Montezemolo "26 temmuzda verilen ilk kararı unutamıyorum. Benim için sezonun en kötü anıydı. Eğer Ferrari olarak kesin kanıtlarla gelmiş olmasaydık hiç bir şey olmayacaktı ve Mclaren tüm bilgilerle devam edecekti." dedi.

Mercedes’in skandal ile ilgisi hakkında ise "Mercedes’in tutumuna şaşırdım ancak bu konu hakkında konuşmak istemiyorum." dedi.

Mclaren’in Ferrari’ye ait bilgilerin kullanıldığı parçaları üretmeyeceğine dair verdiği söz hakkında ise Montezemolo "En azından renklerin farklı olacağı hakkında ikna oldum. Kırmızı bir Mclaren beklemiyorum. Başka bir şey hakkında konuşursak daha iyi olur." dedi.

Montezemolo aynı zamanda Mclaren’in ve Hamilton’un Autosport ödüllerinde kazandığı ödülleri eleştirdi.

Montezemolo "İngilizler sportmenliklerindeki eksikliği gösterme şanslarını kaçırmıyor. En iyi araç kazanandır ve kazanan da Ferrari’dir" dedi.

“Ferrari, Mclaren'in Casusluk Olayını Yönetiminden Mutsuz” için 0 yanıt

Ferrari ekibi bir yana eger FIA yontiminin bahsettigi kadar buyukse olaylar Mclaren yatsin kalksin hala Mclaren diye bir takim olduguna dua etsin. Zaten Mclaren yonetimi bu yuzden bu kadar aciklamadan sonra sessiz kaliyor, cunku suclarinin buyuklugunun farkindalar.. Bunun farkina bi Mclaren fanlari varamadi ona sasiyorum 🙂

bu imza olayı ve sonrasında gelisen hadiseler benim acımdan hiç sık degil..buradan cok sevdigim takımıma koskocaman bir kınama gonderiyorum..ama cok buyuk olcude bir yararlanma oldugunu hala dusunmuyorum cunku bu yıl en hızlı arac ferrariydi bence ve o kdr seyden yararlanıp hala ferrariden yavas bir arac yapacak kadar beceriksiz bir takım degildir mclaren..bir de bu takım baskanı kılıklı herif,daha cok tribundeki ona buna kufredeip insanları rahatsız eden bir karikatur kahramanı gibi geliyor bana..

Püsküüüüllü yalan sölemiş.Hilelerini,sahtekarlıklarını unutturmak için başka yönlere çeviriyor antenlerini.

"En azından renklerin farklı olacağı hakkında ikna oldum. Kırmızı bir Mclaren beklemiyorum. Başka bir şey hakkında konuşursak daha iyi olur." kim ne derse desin bu adamın ağzı iyi laf yapıyo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir