Kategoriler
Formula1

Basın: "Briatore Renault F1'i Satın Alabilir"

Basında çıkan haberlere göre Flavio Briatore, 2010 ve sonrası için Renault’un Formula 1 takımını satın alabilr.

İtalya’daki Autosprint’in yanı sıra Hollanda’da Formule 1 Race Report’un habeleri, bu durumu sürekli olarak Fransız üreticinin bu sezon sonunda spordan ayrılmayı düşündüğü yönündeki söylentilerle ilişkilendirdi.

Yeni araç satışlarındaki ani düşüş, üç sezondur alınan vasat sonuçlar, ING sponsorluğunun sona ermesi ve Fernando Alonso’nun da ayrılma ihtimali arasında Fransız üreticinin artık çekilme zamanının geldiği öne sürülüyor.

Autosprint dergisine göre Renault, şu andaki müşterisi Red Bull’a motor tedariğini sürdürecek.

Renault’un yüksek profilli yedek pilotu Romain Grosjean ise Britore’nin takımında yer bulacak gibi göründüğünden bahsediliyor.

“Basın: "Briatore Renault F1'i Satın Alabilir"” için 0 yanıt

RENAULT ayrılırsa,benim gibi olan taraftarları sanoıyorum,motor sğladığı takımları takip etmeye devam ederken,tekrar geri dönmesi için de ümitli olacaktır.
Diğer yandan daha önce çıkan ,fabrika takımlarının yerine toplama takımların olacağı ve daha çok başarı kazanacakları söyelmleri de gu tarz yorum ve beklentiler ile giderek güç kazanıyor.Yani fabrika takımlarının olmadığı bir F1 oldukça yakın sanırım.

Renault yeniden yapılanma sürecinde Formula 1 projesini tekrar erteleyebilir. Daha önce de dediğim gibi her şey mükemmel giderken Renault aynı nedenler yüzünden 97 yılından sonra F1i bırakmıştı.

Şimdi sadece motor üreticisi olup ve Briatore'nin takımına destek çıkarak Benetton'umsu bir oluşum yapabilir Renault.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir