Kategoriler
Formula1

Türkiye GP Öncesi McLaren

Lewis Hamilton: “Türkiye’de yarışmayı seviyorum. Gerçek bir mücadele çünkü iyi bir tur zamanı elde etmek için tüm pistte zorlamanız gerekiyor. Aynı zamanda lastiklerinize de dikkat etmelisiniz. Eğer çok fazla zorlarsanız, özellikle de sekizinci virajda, lastiklerinizde sorun yaşamaya başlarsınız. Her şey antremanlarda mükemmel dengeyi bulmakla ve yarışta dsiplinli olmalla ilgili. bunu yaparsanız başarabilirsiniz.”

“Eski klasik pistlere benzeyen yeni bir pist olmasını daçok seviyorum. Her şeyden biraz var ve orada sürüş yapmak fantastik. Ayrıca, saat yönünün tersine dönülen bir pist ve boynunuza fazla mesai yaptırıyor ve boynunuzun sol tarafı için normalden daha fazla egzersiz yaptığınızdan emin olmanız gerekiyor.

Heikki Kovalainen: “Türkiye sekizinci virajdan ibarettir. Yüksek hızlı dört apeksli sol viraj. Sıralamalarda iyi gününzdeyseniz,tam gazla geçersiniz ve bunu başardığınızda kendinizi iyi hissedersiniz. Sekizinci virajda lastiklerinizi korumak da çok önemli. Lastiklere fazla yük biniyor, özellikle de ön lastiklere. Bu yüzden yarış boyunca lastikleri korumak gerekiyor. Geçiş için en iyi nokta ise 12. viraja girerken, arka düzlüğün sonundaki viraj. KERS ile birlikte umarım heyecanlı bir yarış olacak.”

 

“Türkiye GP Öncesi McLaren” için 0 yanıt

aslında araçta daha fazla yere basma sağlayabilseler mp4-24 kötü araç değil ama bu eksikliği onu kötü yapıyor. takımın dediği gibi daha fazla aero grip üstüne çalışıyorlar, ne yazıkki sezon öncesi testlerde araç çok gerideydi, az bir farkla geride olsaydık sorun olmayacaktı yinede sezon sonuna kadar ne kadar ilerleme kaydedecekler merak ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir