Kategoriler
Formula1

Briatore “Tüm Harcamalarda Düşüş Olmalı”

Renault F1 Takım Patronu Flavio Briatore, 2 başlı F1 yerine tüm harcamalarda düşüşün bir çözüm olabileceğini söyledi.

Briatore “Herkes bu fikrin gerçekleşmemesini istiyor. ”

“Zor anlar geçiriyoruz ve tüm harcamalara çözüm bulmalıyız. Umarım Max Mosley ve adamları tüm uyumu sağlamak için bir çözüm bulurlar.”

“Takımlar F1′in kendisidir ve uluslararası federasyon basit bir şekilde hakem olmalı, kurallar bizim tarafımızdan yazılmalı, kimse ile konuşulmadan Max Mosley tarafından zorla kabul ettirilmemeli. Bu çalışmada kabul edilemez bir yöntem.”

“FIA her hafta yeni bir şey atıyor: düşünülmeden madalya sisteminden difüzör sorununa geçtik. Bu şekilde çalışamayız. Çalışanlarımızın yaptıklarını savunmalıyız.”

“Bizim, Ferrari’nin ve diğerlerinin FIA’dan ayrılma gibi bir isteği yok. Orada olmak, katılmak ve gelecekte bulunmak istiyoruz. Mosley’e mantıklı koşullar sunuyoruz.”

“Olması için bir hiç gerekçe olmayan kurallar yüzünden F1′in dağılmasını istemiyoruz. Bir özelliğe sahip olmayan yeni takımların da şampiyonaya katılımı kabul edilemez.”

“Belki Mosley bazı küçük takımların desteğine sahiptir ve heyecanlanmıştır. Ancak bu olamaz. Bu sadece imajı değil aynı zamanda harcadığımız paraların değerini düşürür. 2 kurallı şampiyonanın anlamı olmaz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir