Kategoriler
Formula1

Hamilton Şampiyonluk İçin Button’u İşaret Ediyor

Lewis Hamilton, 2010 şampiyonluğu için Jenson Button’u işaret etti. Button ilk 5 yarıştan 4′ünü kazandı ve şu anda 2. sırada yer alan takım arkadaşı Barrichello’nun 14 puan önünde.

Hamilton “Jenson’un harika bir şansa sahip olduğunu düşünüyorum, onun için en iyisini diliyorum.”

” Eğer başkasının kazanmasını istiyor olursam bu o olur. Bu harika bir hikaye, iyi bir şansa sahip. Brawn’ın Monaco’da da harika bir aracı olacak ve onları yenmek zor olacak. O burada kazanmadı ve listeye burayı eklemesi onun için özel olacak.” dedi.

Hamilton, şampiyonluğunu korumak için çok zorlayacağını ancak durumun değişmesi için çok hızlı değişikliğe ihtiyacı olduklarını düşünüyor.

Hamilton ” Dünya şampiyonluğunu kazanmak istiyorum ancak puanların çok gerisindeyiz. Daha önce bu kadar geride hiç kalmamıştım.”

” Geride çok yarış var ve eğer öndeki araç önümüzdeki 10 yarışu tamamlayamazsa… sonuna kadar birşey bitmiş olmaz. Ancak sezon ortasına az puan ile gelirsek kafalarımız aşağı düşecek. Bu sene zorlayıp yarış kazanmak istiyoruz ancak şampiyonluu koruma da istek dışı değil.” dedi.

Hamilton, aerodinaminin çok önemli olmayacağı Monaco’da bu seneki en iyi şansa sahip olacağını söyledi.

Hamilton ” Monaco, şu ana kadarki pistler içerisinde galibiyet şansımız en yüksek olan pist. Bu kazanacağımız anlamına gelmiyor ancak umarım daha iyi bir paketle gideriz ve olayları tersine çevirebiliriz. Burası benim favori pistim, özellikle orada kazandıktan sonra oraya gitmek harika. Ancak bu sene zor olacak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir