Kategoriler
Formula1

Alonso “5 Yada 6.lığı Bekliyorduk”

Fernando Alonso Malezya GP sıralamalarında son bölüme kalmayı başarmış olmasına rağmen tur zamanını geliştiremedi ve 10. sırayı kazandı.

Vettel’in 10 sıra cezası ile 1 sıra yükselen Alonso yarışa 9. sıradan başlayacak ancak İspanyol pilot bugün için 5 ya da 6.lığı hedeflediklerini söyledi.

Alonso “Bu sabah ateşim yoktu ve aracı sürmek için daha iyi bir durumdaydım.”

“Bugünkü sonucumuz biraz üzücü çünkü sıralamalarda 5 ya da 6. olmayı hedefliyordum ancak genel olarak araç Avustralya’dan daha iyi ancak hâlâ yeteri kadar hızlı değiliz ve gelişmemiz lazım. Aynı zamanda KERS’in yarışta ne kadar etkili olacağını görmemiz lazım.” dedi.

Nelson Piquet “Bu sabah sıralamaların zor geçeceğini biliyorduk. Ancak öğleden sonra daha iyi olabilirdi ancak son turumda bayağı zorladım ve .03-0.4 sn kaybettim ve bu çok şeye mal oldu.”

“Açıkçası üzgünüm çünkü sıralamalardan maksimumu çıkaramadım ancak bunu geride bırakıp yarınki yarışı düşünmem lazım.” dedi.

Pat Symonds ile Teknik Analiz:

Pist koşulları: Öğleden sonra geç bir saatte sürdüğümüz için biraz serindi. Pist koşulları 40 derece ile başladı ve 36 derecelere düştü ancak yol tutuşu oldukça istikrarlıydı.

Performans özeti: Sıralamaların son bölümüne kalmak zordu ancak bunu bir araçla başardık. Performans henüz istediğimiz seviyede değil.

Strateji ve yakıt: Yağmur ihtimaline karşı oldukça ağır yakıt yükünü tercih ettik böylece avantaja çevirebiliriz. Stratejimiz hava koşullarına bağlı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir