Kategoriler
Formula1

“Ferrari’nin Alonso’ya İhtiyacı Var, Raikkonen’e Değil”

Daily Telegraph’daki köşesinde yazan David Coulthard’a göre Ferrari’nin şansı, eğer olursa Fernando Alonso İtalyan takıma katıldığında tekrar yükselebilir.

İskoç eski pilot gazetedeki köşesinde eski takım arkadaşı Raikkonen’in aracın gelişimine katkı sağlayamaması gerekçesiyle eleştirdi.

Maranello kökenli Ferrari, 1981′den bu yana en kötü sezon başlangıcını yaşıyor ve 2009′un ilk üç yarışında tek puan dahi alamadı.

Coulthard: “Felipe’yi o kadar iyi tanımıyorum, bu yüzden onun hakkında gerçekten pek fazla yorum yapamam ama Raikkonen benim eski bir takım arkadaşımdı ve Fin,hiç bana bir aracın gelişimine liderlik yapacak gibi görünmedi.”

“Şüphesiz normal hızı arttırıyor ama eğer olursa Fernando Alonso’nun takıma geldiğinde Ferrari’nin şarpıcı bir şekilde gelişeceğini sanıyorum.”

F1 padoğunda sürekli olarak Ferrari-Alonso yakınlaşması konuşulur ve hatta bazıları, 2011 ve belki de daha erken zamanda İspanyol pilotun İtalyan takıma geçmesi için bazı evraklarınb ile hazırlandığını söyler.

38 yaşındaki Coulthard, Ferrari’e sadece pilot dizilişinden değil, Jean Todt’un ayrılışından sonraki süreçteki idareden de şüphe ediyor.

Coulthard: “Takım patronu Stefano Domenicali genç, anlaşılabilir iyi bir adam. Formula 1′de bu özellikler her zaman işe yaramaz”

“Onun McLaren’deki emsali Martin Whitmarsh, benzer bir sorundan belki de sıkıntı yaşacak. Bu iki genç, önde giden takımları yeteri kadar idare edebilir mi?”

“Eğer Todt hâlâ görevde olsaydı Kimi Raikkonen, Malezya’da yarış teknik olarak hâlâ devam ederken elinde dondurma, kola ile pitlerde asla dolaşamazdı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir