Kategoriler
Formula1

Alonso: Ferrari Pilotları ‘Asla Unutulmaz’

Fernando Alonso, Ferrari ile geleceği konusunda salı günü en büyük ipucunu verdi. Şu anda Renault adına yarışan İspanyol pilot takımının sponsoru Universia’nın etkiliğinde konuştu. Bilindiği üzere eski takımı McLaren’in sponsoru Santander de bir İspanyol bankası.

Salı günü etkinliğe katılan Santander’in şefi Emilio Botin gelecek yıl McLaren’den ayrılıp 2010 yılında Ferrari araçlarına sponsor olmayı umuyor.

Ferrari’nin tekrar şampiyonluk kazancak bir forma geri dönmesinde liderlik yapmak konusundaki isteği sorulduğunda 27 yaşındaki pilot İspanyol AS gazetesine şunları söyledi:
” Kazanan ve en iyi araca sahip olmayı severim, ve Ferrari her zaman en iyilerden birisi olduğunu kanıtladı. Herkes bizim (pilotların) yarış kazanmak ve en iyi araca, en iyi takıma sahip olmak istediğimizi bilir.”

” Eğer son on dünya şampiyonasının çoğunu kazandıysanız, pilotuna güven veren bir takımsınızdır, bu her takımın yapabileceği bir şey değil.”

Alonso, dünyanın en ünlü isimlerinden birisi için sürmenin prestij olduğunu sözlerine ekledi.

” Ferrari ile yarışmanın anlamı Formula 1′de yarışıyor olmaktan daha fazlasıdır. Kırmızı arabayla oynayan her çocuk bunun Ferrari olduğunu bilir: bunun anlamı çok fazla. Ferrari ile olduğunuzda asla unutulmazsınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir