Kategoriler
Formula1

Red Bull: Şampiyonluk Mücadelesi Henüz Bitmedi

Red Bull Racing patronu Christian Horner, Brawn GP’nin hem pilotlar hem de markalar klasmanında egemenliğini korumasına rağmen şampiyonluk mücadelesinin henüz bitmediğini söylüyor.

Horner, aradaki puan farkının fazla olduğunu kabul etmek zorunda kalsa da bazı yarışlarda en az Brawn kadar hızlı olan hatta bazen daha hızlı olan Red Bull’dan emin ve bu hızın farkı kapatmalarını sağlayacağını düşünüyor.

“Brawn markalarda büyük bir puan avantajına sahip ve pilotlar şampiyonası da öyle. Biz her yarışa odaklanmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki birkaç yarış aracımızın gücü konusunda önemli rol oynayacak ve bazı gelişimler kaydedeceğiz.”

“Jenson maksimum puandan sadece 4 puan uzakta ki bu da harika bir başarı ama işler çok hızlı değişebiliyor. Her yarışa önem vereceğiz ve şampiyona kendi halinde devam edecek.”

Horner, bazı durumlarda şansın hiç kendilerine gülmediğini de ekliyor. Hem Bahreyn’de hem de İspanya’da, Vettel KERS’li araçların arkasında kalmıştı ve bu durum Button’la galibiyet mücadelesi vermesine engel olmuştu.

“Şimdiye kadar kuşkusuz kartlar Brawnlar’ın lehineydi. Muhtemelen KERS’li araçlar yarışlarımızı etkiledi.”

“Biz Brawnlar’la temiz bir mücadele istiyoruz. Çin yarışı dışında başabaş bir mücadele gerçekleştiremedik.”

“Red Bull: Şampiyonluk Mücadelesi Henüz Bitmedi” için 0 yanıt

ok bilader ferrari ve mclarenler cekilsin aranıza girmesin siz kapışın başabaş. olaya bak yaws milyonda bir rekabetçi oldunuz ondada ukala yorumlar geliyor ha. ulen bi geri dönsün şu büyük takımlar baska bisi istemiom yaw zevki yok mclarenle ferrari kapısmayınca 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir