Kategoriler
Formula1

Türkiye GP Öncesi Bridgestone

Hirohide Hamashima – Bridgestone Motorsporları Lastik Gelişim Sorumlusu

Türkiye GP’nin zorlukları nelerdir?

H.D.: “İstanbul, çok geniş yelpazede farklı virajlara sahip ve aracın ayarları ile lastikleri iyi kullanma açısından çok da zor bir pist. Yüksek hızlı bölümleri ve bunun yanında sert fren yapılan yerleri var. Bu iki etken, lastiklere yüksek enerjinin yüklendiği anlamına geliyor. Bu yüzden (lastiklerdeki) bozulma ve aşınmaları izlemek göz önüne tutulması gereken bir konu. Bu pist sadece lastikler üzerine zorlayıcı deği, pilotlarda zor bir yarışla karşı karşıyalar. Pist, takvimdeki diğerlerinin çoğundan farklı olarak saat istikameti tersine.”

Lastikler, 8. virajla nasıl baş edecek?

H.D.: “8. dönüş, zor bir viraj ve bu virajda geçmişte yaşadığımız sorunlardan çok ders çıkardık. bu sezon oluksuz lastiklerimiz var ve bunlar doğal olarak oluklulara göre daha güçlü. Buna ilave olarak buradan elde ettiğimiz önceki verilerle lastikleri de geliştirdik. Bu yüzden herhangi bir sorun beklentimiz yok, bunun yanında daima tetikte bekleyeceğiz. Çünkü bu viraj, sezon boyunca göreceğimiz en yüksek G kuvvetine ulaşıyor.”

“Türkiye GP Öncesi Bridgestone” için 0 yanıt

Hava durumundan haberi olan var mı? İstanbulda havalar nasıl? İzmirde yağmur yağacak gibi acaba pazar günü İstanbulda yağmur yağar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir