Kategoriler
Formula1

Vettel Stratejinin Değiştirilmemesine Şaşırdı

Sebastian Vettel, ilk turda liderliğini kaybettiği Türkiye GP’de Red Bull’un stratejisini değiştirmemesine şaşırdı.

Pole pozisyonundan yarışa başlama hakkını kazanan Vettel, 9/10. virajlarda hafif şekilde pist dışına çıkınca Jenson Button liderliği kazandı ancak takım buna rağmen Vettel’in 3 pit stratejisini değiştirmedi.

Vettel “Jenson’u artık arkamızda görmeyince 2 pite döneceğimizi düşündüm.”

“Ardından 2. bölümde Jenson’a yakalandım ve onu neredeyse geçiyordum, bir şansa sahiptim ancak oldukça tehlikeliydi ve o andan sonra biraz zaman kaybettim.”

“3 pit stop 2 pit stop kadar hızlı değildi.” dedi.

Vettel, ilk turdaki hatasını kabul etti.

“9/10. virajlarda neredeyse aracı kaybettim. Benim hatamdı. Burada tüm yarış zordu ve rüzgar vardı. 2. turda yine neredeyse aracın kontrolünü kaybediyordum.” dedi.

Vettel Brawnların bugün durdurulamayacak kadar güçlü olduğunu söyledi.

Vettel “Jenson bugün çok hızlı olduğu için sonuç olarak çok büyük fark olmazdı. Onu arkamda tutamazdım.” dedi.

Takımın son bölümde telsizde söyledikleri hakkında konuşan Vettel “Onlar bana Mark’ı geçmemi değil, Mark’ın benden hızlı olduğunu söylediler ve ben motorun devrini düşürdüm.”

“Eğer poleden başlıyorsanız kazanmak istersiniz ve eğer liderliği ilk turda kaybederseniz bu iyi değildir. Eğer sizden hızlı birisini görüyorsanız bu da iyi değildir.”

“3.ydüm ve bu durumdan kesinlikle mutlu değildim ve sonuna kadar zorlamayı sürdürdüm. Ardından motoru kıstım ancak sadece ortalıkta dolanmaktansa son bir kaç tur daha hızlı gitmeyi tercih ederdim.” dedi.

 

 

“Vettel Stratejinin Değiştirilmemesine Şaşırdı” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir