Kategoriler
Formula1

Renault Pilotları Gelişim Görmek İstiyor

Renault takımı Türkiye GP’sinden puansız ayrıldı ve pilotlar takımın bir an önce gelişmesi gerektiği konusunda hem fikir. Alonso yarışta 10.luğu elde ederken takım arkadaşı Piquet de 16. oldu.

Fernando Alonso, “Tabii kipuan alamadığım için hayal kırıklığına uğradım ama dürüst olmak gerekirse bugün daha fazlasını beklemiyorduk. Sekizinci sırada başladım ve en hafif araçtım. İlk pit stoptan sonra öndekilerin hızına yetişemedim. Hızlı şekilde gelişmemiz gerekiyor. Umarım Silverstone’da olması beklenen değişiklikler puan almamızı sağlayacak kadar yeterli olur.” diye konuştu.

Nelson Piquet, “Benim yarışımın sonucu dünkü problemlerin ardından belli olmuştu. Startejinin işe yaraması zordu. Araç iyiydi ve Hamilton’ı da geçtiğim bazı eğlenceli mücadeleler yaşadım. Ama sonuç hayal kırıklığı. Yine de Silverstone’da gelişebileceğimize inanıyorum.” dedi.

“Renault Pilotları Gelişim Görmek İstiyor” için 0 yanıt

valla istpark daydım orada da yarıştan pek bişey anlamadım ortama odaklanıyorsunuz genelde tv den de net gözükmedi ve tv küçüktü baya eger öyleyse övgümü geri aldım 😀

e pistin en yavaş otomobili mclaren 'i üstelik pitten yeni çıkmış ağır depo+soğuk lastiklerle üstelik hafiflemiş aracıyla geçemeseydi piquet burda işi yoktu bence..

Bakalım reno nekadar gelişecek artık bıçak kemiğe dayandı şampiyonluktan vaz geçtik bari podyum ve birincilik için mücadele etsin Alonso artık şu orta gruptan kurtulsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir