Kategoriler
Formula1

Brawn: "Button Daha da İyi Hale Geliyor"

Brawn patronu Ross Brawn, Jenson Button’un her yarışta biraz daha iyi hale geldiğinden hiç şüphe etmiyor.

Button, İstanbul’daki yarışta egemen bir görüntü çizdi ve dünya şampiyonasındaki liderliğini de 26 puan farkla sağlamlaştırdı.

Yarışta bir dönemde Vettel tarafından sıkıştırılsa da hatasız bitirdiği yarışta Button, damalı bayrağı rahat bir şekilde önde geçmesini bildi.

Ross Brawn: “Kusursuz bir sürüş gerçekleştirdi. Demem o ki gerçek ama gerçekten etkileyici bir süşütü”

“İhtiyaç duyduğunda zorladı, lastiklerini kolladı, motorunu kolladı, yakıt tüketimine dikkat etmesi gerektiği yarışın farklı bölümlerinde bir parça yakıttan kâr etti.”

“Bu yüzden en çarpıcısı değil ama muhtemelen en iyi performansıydı diye düşünüyorum. Gittikçe iyileşiyor gibi.”

Vettel’in zafer umutları, yarışın başında liderken pist dışına çıktığında büyük yara almıştı.

Brawn: “Eğer onun arkasında kalsaydık, 3 pit-stop stratejisine yenilebilirdik diye düşünüyorum ama temposunun sonraki seanslardaki gibi olup olmayacağını bilmiyorum. Bu yüzden hüküm vermesi zor”

“Hesabımıza göre, en azından burası için, 3 pit stratejisi uygun görünmüyordu. Ama eğer temiz hava istiyorsanız bu düşünülebilirdi.”

Button’un sorunsuz sürüşüne karşılık Barrichello, Türkiye’de kabus gibi bir yarış geçirdi.

Brezilyalı pilot yarışın kalkışında neredeyse motoru durduruyordu ve sonrasında kaybetttiği yerleri geri kazanmak için de çarpışmalar yaşadı, sonunda da mekanik arıza ile yarış dışı kaldı.

Brawn, Barrichello’nun  kalkıştaki sorunun pilottan mı araçtan mı kaynakladığından emin değil.

Brawn: “Her ikisi de olabilir. Pilot hatası da olabilir, pilotun istediği optimizasyon çok keskin de olabilir. Değerlendirmesi zor”

“Yaptıkları şey, devirleri yükseltip kademeli olarak debriyajı bırakmak ve zamanında gaz pedalına basmak. Bu iki şey çok önemli ve yapması da zor”

“Zor bir kalkış yaptık ve bir kaç ayarlama yaptık ama işe yaramadı”

“Brawn: "Button Daha da İyi Hale Geliyor"” için 0 yanıt

Bence de Button Ne Kadar Yetenek li Olduğunu Gösterdi,Adam 0 Hatasız Devam Ediyor, Ama Button İngiltere'de Geçen Senelerde İyi Yarışamıyor,Ama Araçta Güzel Olunca Kazanabilir(İnşallah Kazanır)

bu sene button en iyi ve basarili pilot
hic hata yapmadi
düsünün hamilton massa kimi gecen sene ne hatalar yaptilar
button schuminin 2001-2004 arasindaki haline benziyor
hızlı ve saglam bi arac
kolay hata yapmayan pilot

"Göreceğiz" kelimesi biraz bayağı kalmıyor mu bence umut etmektir göreceğiz derken. Hala Button altında iyi araçla harikalar yaratıyorken asıp kesip biçmeye devam edelim bakalım. Göreceğiz'i daha nekadar tehtitkar kullanacaksınız. Ross BRawn takımlara bu difüzörü kullanacağım dememiş mi suç Ross Brawn'ın mı hala aracın illegal olduğunu savunuyorsunuz. Takımların hepsi geçti çift katmanlı difüzöre hani fark varmı. Bütçe bol gelişsinler. Ama onlar gelişemiyince suç başarıyı yakalayanlarda oluyor :(((((

brown ve red bull arasında 0.4-0.5 saniye fark var.redbull un silverstonda brawnı yakalaması çok zor.bir de ortada brawnın stratejik zekası var.

Button Daha da İyi Hale Geliyormuş,Kuralları iyi yorumlayıp iyi bir araç yaptınız,Buttonda iyi kullanıyor bu aracı ama seneye diğerleride aynı tarz araç yapınca o zaman göreceğiz Button Daha da İyi Hale Geliyormu yoksa orta ve geri sıralardamı mücadele ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir