Kategoriler
Formula1

Hamilton, Evinde de Sıkıntı Yaşayacağını Düşünüyor

Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton, dört gözle beklemesine rağmen evindeki yaışın bu sezonki en zorlarından biri olmasını bekliyor.

Türkiye’de geçen haftasonu 13. olan McLaren pilotu, Silverstone’nin yüksek hızlı virajlara sahip karakterinin aracını daha da zor durumlara düşüreceğini kabul etti.

Hamilton: “Gelecek haftasonunun tamamıyla çok zor olacağını bekliyoruz. İlk olarak Silverstone, takvimdeki en hızlı yerlerden biri ve hızlı virajlarda aracımı iyi değil, bu açık”

“Ayrıca orada KERS’ten faydalanmak da diğer pistlere göre zor. Çünkü pek fazla sert fren yeri yok, fikriniz olsun diye söylüyorum Luffield’in çıkışından Stowe’ye kadar frene dokunmuyoruz, yaklaşık yarım tur; ve KERS’in tetiklemesinden faydalanabileceğiniz uzun düzlükleri takip eden yavaş çıkışlar da yok”

“Zor olacak ama kendi evimde, ülkemdeki taraftarlarımın önünde yarışmayı dört gözle bekliyorum.”

İlk 7 yarışta sadece 9 puan alabilen Hamilton, zor bir dönemden ilk kez geçmedini belirtti.

Dünya şampiyonu, sonunda işlerin yoluna gireceğini söyledi.

Hamilton: “Bu senenin benim Formula 1’deki ilk zor sezonum olduğu doğru ama kariyerimdeki ilk değil. Zor ve çetin yıllarım olmuştu.”

“Karting ve küçük formula dönemlerimde de zor zamanlarım olmuştu. Bir çok üst düzeyde takımda yer alıp harika araçları kullanarak kariyerim boyunca çok şanslı zamanlarım da oldu. Bu karakterinizi geliştiriyor, bazı iyi seneleriniz olur ve bazı kötü seneleriniz de. Ama iyi ve kötülerden ders aldığınız sürece, daha güçlü bir insan haline gelirsiniz.”

“Her bir gün daha iyi bir insan ve daha iyi bir pilot olmayı düşünüyorum. Takımla bazı muhteşem zamanlarımız oldu ve o günlere yakında döneceğimizden eminim. Bu arada önlere geri dönmek disiplin, azime ve sıkı çalışma gerektiriyor.”

“Bu sene bunu yapamayabiliriz ve Silverstone’nin pakedimiz için zor olmasını bekliyoruz”

“Hamilton, Evinde de Sıkıntı Yaşayacağını Düşünüyor” için 0 yanıt

lewis hamilton buttonla kıyaslanmayacak derecede iyi bir pilottur.aracından maksimum verim alan biridir.ona iyi bir otomobil verin neler yapacağını göreceksiniz.ingiltere zor olacak biliyorum.kersde işe yaramayacak pek.downforce sorunu olacaktır.yinede yağmur olursa lewis birşeyler yapabilir.

Hamiltonun bu yıl aracının çok güçlü olmaması ve normal şartlarda yarışta geride kalması İngiliz taraftarlar için çokta büyük sorun olmayacaktır,çünki yarışın büyük favorisi çok uzun yıllardır İngilizlerin umut bağladığı ve Hamiltondan daha çok sevdikleri bir diğer İngiliz pilot Button…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir