Kategoriler
Formula1

BMW, 2009'u Kapatmayı Henüz Düşünmüyor

BMW Motorsporları Sorumlusu Mario Theissen, 2009 çalışmalarını kapatıp 2010’a odaklanmanın takımı için bir seçenek olmadığını yineledi.

BMW Sauber’in şampiyonluk umutları kalmadı ama Theissen, araçları ile ilgili gelişim çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Takım, geçen haftasonu Türkiye’de ilk defa yeni çift katmanlı difüzörünü kullandı ve Robert Kubica bu sezonki ilk puanlarına ulaştı.

Şu anda galibiyetin uzaklarda olmasına rağmen Theissen, 2009 yerine 2010’a yoğunlaşma gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Theissen: “F1.09’un geliş çalışmalarını durdurup 2010 aracına yoğunlaşmanın daha iyi olup olmadığı şu sıralar bana sıkça soruluyor.”

“Ama bu bizim için bir seçenek değil. Bu sezon için pes etmeyeceğiz”

“Gelişim tempomuzu arttırdık ve şimdiden itibaren her iki veya üç yarışta bir önemli gelişimler getireceğiz. Gelişmeler ayrıca ikiz difüzörümüzün gelişmiş versiyonu ile de uzlaşacak.”

“Sezon sonunda şunu söyleyebilmek istiyoruz: ‘Sezona zor bir başlangıç yaptık ama işleri tersine çevirip önlere geri dönmeyi başardık”

Theissen, araçlarında iki katmanlı difüzörün koyulmasından bu yana takımın iyi bir şekilde gelişmesini bekliyor.

Theissen: “İstanbul’daki yarış, yeni ikiz difüzörümüzle yarıştığımız ilk etkinlikti. Ve yeni parçalar yararlı olduklarını gösterdiler.”

“İstanbul’da pist üzerine herhangi bir kaza olmadan veya diğer pilotların şanssızlıklarından yararlanmadan puan alabilecek kadar hızlıydık. Açıkçası bu, takımdaki hiç kimseyi halinden memnun kılmaya yetmez ama  bir sonraki gelişimler için kullanabileceğimiz bir temeli temsil ediyor.”

“BMW, 2009'u Kapatmayı Henüz Düşünmüyor” için 0 yanıt

Olabilir ama onumuzdeki sezonda da ayni aero kullanilacagi icin bu seneyi geliserek goturmek daha mantikli bence, seneye araclar degisecek olsaydi birakip yenisine odaklanmak daha dogru olurdu, simdilik gelisime devam etmek mantikli gorunuyor..

Bence Ferrari, BMW, Mclaren – Mercedes gibi takımlar 2 yarış sonra bu seneyi bırakıp gelecek senenin parçalarını yarışlarda test edebilirler. Eğer ki Brawn Gp şampiyonluğu erken kazanırsa onlarda 2010' a yöneleceklerdir ki büyük takımların zaman kazanması lazım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir