Kategoriler
Formula1

Brawn: "F1, Bu Krizden Ders Almalı"

Ross Brawn, Formula 1 takımlarının ve FIA’nın sporun içinde bulunduğu mevcut krizden ders çıkarması gerektiğini düşünüyor ve cuam gününe kadar bir çözümün bulunabileceğine inandığını söylüyor.

Brawn, “Hepimiz ders almamız gereken bir durumun içerisindeyiz. FIA ile aramızda gelecekle ilgili görüş birliğine varılacak ve bir daha bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamak için bir anlaşma yapmak istiyoruz. Ben bu hafta içinde bu sorunu çözmek için hala ihtimal olduğunu düşünüyorum. Eğer olursa biz de buna dahil olmaktan mutluluk duyacağız.” diye konuşuyor.

Brawn takımının geleceği gelecek yıl yarışığ yarışmayacaklarına bağlı olsa da Ross Brawn, FOTA’nın 2010 kuralları için olan karşı duruşundan tereddüt etmediğini söylüyor.

“FOTA Brawn GP’nin destekleyicisi oldu ve bizim F1’de olmamızın nedeni bu destek, Özellikle McLaren ve Mercedes ve Ferrari’nin destek teklifleri. Bu yüzden çözü bulunması konusunda grubu destekliyoruz. Biz küçük bağımsızlar olarak üreticiler ile dengeyi sağlıyoruz ve onlar da bizleri desteklemek istiyorlar. Yani birlikte oturup neler yapılabileceğini tartışabiliyoruz. Bu sadece üreticiler birliği değil, Formula 1 Takımlar Birliği. FOTA üyesi olmamızın nedeni de bu. Biz FOTA’nın prensiplerine inanıyoruz.”

Brawn gelecek sene de bu sporda olacaklarını kanıtlamak istercesine 2010 aracının hazırlıklarına şimdiden başlayacaklarını söylüyor.

“(Gelecek yıl F1’de olacağımıza) güveniyorum ve bu konuda planlara başlamalıyız. Bu krizin mühendislik ve yarışma isteğimizi yok etmesine izin veremeyiz. Ben yeni bir seri fikrini desteklemiyorum ama eğer olursa yakıt ikmalinin olmadığışimdiki araçlara benzeyen araçların bulunacağı bir seri olacaktır.”

“Brawn: "F1, Bu Krizden Ders Almalı"” için 0 yanıt

Sizin desteğiniz önemli. Büyüklerin yanında olursanız gelecek adına kazançlı çıkacağınıza inanıyoruz. Sizler bazıları gibi orayı terketmediniz. Maddi olanaklar nedeniyle yeni seriye sıcak bakmamanı anlayabiliyoruz fakat durumunuzu korursanız anlaşma olmadığı halde yeni seride büyük kolaylıklar ile karşılaşırsınız diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir