Kategoriler
Formula1

Hamilton, Takım Arkadaşı Kovalainen'den Memnun

Son dünya şampiyonu pilot Lewis Hamilton, 2010 sezonunda da Heikki Kovalainen’in takımda olmasından memnun olacağını söylüyor.

Son spekülasyonlar 27 yaşındaki Fin pilotun takımdaki performans eksikliği nedeniyle yerini kaybedebileceği yönündeydi ancak Hamilton Alman medyasına verdiği demeçte Fin pilotla birlikte yarışmaktan memnun olduğunu söyledi.

İddialar hakkında konuşan Hamilton, Bild’e verdiği demeçte, “Duydum ama Heikki’yi takım arkadaşım olarak görmekten memnunum. İşine odaklanıyor ve oldukça yetenekli. Güçlü bir pilot ve takıma gelişim yolunda yardım ediyor. Onunla çalışmaktan zevk alıyorum ve umarım burada kalır.” dedi.

Alman pilot Nico Rosberg, Kovalainen’in yerine geçebilecek adaylar arasında gösteriliyor. Bu konuda konuşan Hamilton ise, “Teorik olarak birçok pilot aday olabilir. Benim bir fikrim yok.” diye konuştu.

Kovalainen’in geleceği hakkındaki spekülasyonlar Norbert Haug’a sorulduğunda da Haug, birçok pilotun Hamilton’a yetişmekte zorlanacağını düşündüğünü ama Kovalainen’in Hamilton’a karşı sıralamalardaki performansının şimdiye kadar çok kötü olmadığını söyledi.

“Lewis kesinlikle en güçlü pilotların arasında. Onu şu anda en iyi pilotlardan biri olarak gösterilen Fernando Alonso’nun yanında da gördük ve karşılaştırma fırsatı yakaladık.”

“Hamilton, Takım Arkadaşı Kovalainen'den Memnun” için 0 yanıt

rosberg hamilton u zorlayacak biri adayların arasında ve bu da haliyle bunun olmasını istemiyor her ne kadar arkadası olsa da sonucta kimse takım arkadasına geçilmek istemez ama gelirse de bişey diyemez..ki bu durumda kovalainen biraz performans artışı yaşarsa seneye de kalabilir gibime geliyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir