Kategoriler
Formula1

FOTA, FIA'nın Teklifini Değerlendiriyor

FOTA takımları, FIA Başkanı Max Mosley’in son teklifini değerlendirmek için bu akşam Renault’un Enstone fabrikasında biraraya gelecekler.

FIA Başkanı Max Mosley dün, takımların kabul etmeleri için yaptığı bazı değişiklikleri takımlara taslak olarak yollamıştı.

Mosley gelecek sene için takımlara 100 milyon Euroluk bütçe sınırı teklifinde bulundu ve yönetimle ilgili endişelerin de Concorde anlaşmasında düzeltileceğini belirtti ve 2010 başvurusunu koşullu yapan takımların en son cuma günü koşulları kaldırması gerektiğini söyledi.

Takımlara yakın kaynaklara göre takımlar bu tekliften tam olarak mutlu değiller ve FOTA takımları bu önerileri değerlendirmek için bu akşam 9’da Enstone’da toplantı yapacaklar.

Toplantının ardından bu akşam bir açıklama yapılması beklenmiyor ancka takımlar ya yarına kadar koşulları kaldıracaklar ya da Formula 1’in dışında kalacaklar.

FIA bu duruma karşılık olarak potansiyel takımlar ile gelecek sene için görüşmeleri sürdürüyor.

FIA Başkanı Max Mosley’in yarın Silverstone’da olması bekleniyor.

“FOTA, FIA'nın Teklifini Değerlendiriyor” için 0 yanıt

iyice düşünün ondan sonra karar verin f1 kac senedir takip ederim hic bu sene kadar zevksiz gecen bir sezon gormedim 2009 gercekten heyecanın deil fia nın bu haberleri bitirdi olucaksa olsun olmucaksa alırız esyalarımızı basar gider kendi serimizi kurarız bu mosleyin de basına bir şeyler gelir artık fota giderse bütün taraftarlar katlıam duzenler evine ben olsam evini patlatırım roket atarla yeter artık bu ne ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir