Kategoriler
Formula1

FIA, Açıklama Sonrası Geri Adım Atmıyor

Gelecek sene için rakip bir seri kurulacağının açıklanmasının ardından FIA, sporun geleceği konusunda bir anlaşmaya varamamanın nedeni olarak Formula 1 Takımları Birliği içindeki gruplaşmayı gösterdi.

FOTA’nın 8 üyesi, Perşembe gecesi Renault’un Enstone fabrikasında toplandı ve 2010 dünya şampiyonasına girişte sundukları şartları geri çekmelerini isteyen FIA’ya bir cevap verdi.

Toplantının sonunda FIA Başkanı Max Mosley tarafından masaya konulan teklifi kabul etmeme kararı çıktı ve takımlar, 2010’da ayrı bir seri kuracaklarını açıkladılar.

FIA, bu karar karşısındaki hayal kırıklığını ifade eden bir bildiri yayınladı ve FOTA içindeki bazı etkenlerin, anlaşmayı baltalamak adına sürekli çaba sarfettiğini söyledi.

FIA bildirisi: “FIA, sporun menfaati için gerçekten bir uzlaşmaya varma konusunda FOTA’nın yetersizliği karşısında hayal kırıklığına uğramış ama şaşırmamıştır.”

“Şu açık ki; FOTA içindeki etkenler, görüşmelerin uzayan süreci boyunca bu sonucu görmüştü ve bu görüşmelere iyi niyetle bağlı kalmamıştır.”

“FIA, ne şampiyonanın finansal mücadele olmasına izin verebilir ne de FOTA’ya, Formula 1’in kurallarını belirlemesine izin verebilir.”

FIA, şartlı başvuruda bulunan takımların bu şartlarını geri çekmeleri için bugünün son gün olduğunu hatırlattı ve 2010 giriş listelerini Cumartesi günü açıklayacağını bildirdi.

FIA: “2010 FIA Formula 1 Dünya  Şampiyonası’na şartsız girişler için zaman bu akşam sona eriyor. 2010 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası giriş listesi, yarın açıklanacak.”

“FIA, Açıklama Sonrası Geri Adım Atmıyor” için 0 yanıt

ben hala xp kullandığım için bilemeyeceğim. bir de 1. antremanlar canlı diye bir konu var oradaki mesajıma bak o şekilde de çözülebilir belki.

aten bende bu DNS ler mevcuttu ve kullanıyordum.4.2.2.—–4.2.2.1 de kullnmıştım ama şimdi hepsini denedim olmadı.Window7 kullanıyorum acaba ondanmıdır.

Umarım bugün gerçek F1 severlerin FIA çıkmazından kurtulduğ tarih olur. 1993 yılından bu yana F1 i takip ediyorum ve izliyorum.Son 2 senedir yaşanan rezaleti hiç görmedim umarım bir daha da görmem…

yeğlenen dns sunucusu 208.067.222.222
diğer dns sunucusu 208.067.220.220

bunları yaz ağ tc/ıpdeki özelliklere
pek açıklayıcı olmadı sanırım.

FIA sen kimsin ki? FOTA konusur FOM konusur ama kusura bakmayin size …. yemek duser. Sizden istenen sadece yonetim ve hakemlik, bes kurus koymadan hic bir sey uretmeden kalkmislar Formula-1 i sahiplenmisler, dagdan gelip bagdakini kovmak buna deniyor heralde..

Her şeyi berbat ederek bir de izleneceklerini mi sanıyorlar. Bıktık artık yarış sırasında bile politika konuşulmasından. Ne F1, ne de yeni seri, bundan sonra favori motogp. En azından heyecan var, politika hemen hemen hiç yok. F1 kendi kuyusunu kendi kazıyor bir inatlaşma uğruna. Yazık, gerçekten yazık FIA ve onun yandaşlarına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir