Kategoriler
Formula1

Horner: "F1'in Geleceği Şimdi FIA'nın Ellerinde"

Red Bull Racing takım patronu Christian Horner, FOTA’nın yeni seri kararının ardından F1’in geleceğinin artık FIA’nın ellerinde olduğunu söylüyor.

Horner son 24 saat içindeki kararların ardından F1’in sonuna mı gelindiği sorusuna, “Belki, ama iyimser olmak gerekirse asla asla dememelisiniz. Ama takımlar çok uzun yollar aştıklarını ve kendilerini bu durumda bulmanın gerçekten şanssızlık olduğunu düşünüyorlar. Şimdi her şey gerçekten FIA’nın ellerinde.” diyor.

Horner, FIA’nın bugün şartların kaldırılması konusundaki ısrarının kendilerine hiçbir alternatif bırakmadığını söylüyor.

“Çözüm bulmak için çok çalışıldı ama ne yazık ki olmadı. Şartlar her iki taraftan da zorlandı. Takımlar ellerinden geleni yaptıklarını düşünüyorlar ve FIA da öyle. Sonuç olarak da çözümün bulunamadığı bir sona geldik.”

Max Mosley’in yumuşamaması halinde yeni serinin gerçekten olup olmayacağı sorulduğunda Horner, “Başka alternatifimiz yok çünkü evcut kurallar altında F1’de yarışamazsak ve yarışmaya devam etmek istiyorsak başka şeyler aramalısınız.” diyor.

Horner, Red Bull Racing ve Ferrari’nin F1’e olan bağlılığı ile ilgili olan anlaşmaların artık geçerli olamayacağına inanıyor.

“Horner: "F1'in Geleceği Şimdi FIA'nın Ellerinde"” için 0 yanıt

Bazen 24 saat fazla geliyor, bazen de yetmiyor; bugün birileri için 24 saat az gelecek – biz seyirciler ve takımlardan ziyade Fia yöneticileri için durum feci derecede zor; baksanıza marka pilotlar, takımlar, sponsorlar, mühendisler, hepsi yeni seriye uçuyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir