Kategoriler
Formula1

Pilotlar Silverstone'u Kaybettikleri için Üzgün

Jenson Button, pilotların 2010 yılından itibaren Britanya GP’nin Donington’da yapılacak olmasından duyulan hayal kırıklığının dile getirilmesine öncülük etti.

Bu haftasonu favori görüldüğü evindeki pist için konuşan Button, “Burası çok sevdiğim bir pist. Harika, Spa ve Suzuka gibi hızlı bir pist. Gelecek sene takvimde yer almaması gerçekten çok yazık oldu. Birçok pilotun ve taraftarların bana katılacağını düşünüyorum. Umarım bizim için çok büyük anlam ifade eden Britanya GP’sini gelecek yıl burada yaparız.”dedi.

Fernando Alonso da Button’ın düşüncelerine katıldı.

“Sanırım hepimiz Silverstone’u özleyeceğiz. Formula 1 tarihine adını yazdırmış harika bir pist. Hepimiz burayı özleyeceğiz ama olaylar bu şekilde gelişiyor. Imola, Magny-Cours ve Montreal’i kaybettik. Şimdi Abu Dabi, Çin ve Singapur gibi yeni pistlere gidiyoruz. Formula 1’in izlediği yol bu, son yıllarda bu böyle ve gerçekten yazık. Burayı özleyeceğiz ama Donington da yeni bir mücadele olacak ve umarım bundan zevk alırız.”

BMW pilotu Robert Kubica da buradaki mücadeleleri özleyeceğini söylerken Mark Webber de bu pistin kendisi için Spa ve Suzuka ile bilikte en iyi üç pist arasında olduğunu söyledi.

“Pilotlar Silverstone'u Kaybettikleri için Üzgün” için 0 yanıt

Eğer yeni bir seri kurulursa zaten bu pistin tekrar takvime dahil edileceğinden benim hiç şüphem yok arkadaşlar.Çok güzel yarışlar gerçek yarışlar izleyecez yakında.

Nasıl bugünlere geliniyor idrak edemiyoruz. Cem 'in saydığı ve daha fazlası müthiş pistleri kaybettik. Motor sporlarının oluştuğu o pistler yerine para uğruna saçma sapan pistler görüyoruz her sene. FIA herşeyde olduğu gibi burda da büyük hatalar yapıyor. Spor mahfoldu, olmayada devam ediyor. İşte biz bu yüzden yeni seri istiyorduk. Ruha gerçekten uygun olan o klasik arenaları tekrar görmek istiyoruz. Yeni seri mutlaka olsun inşallah ve o 94 den beri güvenlik güvenlik diye başımızın etini yedikleri vakalar terkedilsin artık. Amerikan motor sporları biraz olsun örnek alınsın artık.

Bunun içindede bir siyaset vardır mutlaka.Birilerinin cebine kısa vadede fazlaca para girecekse,bu onların yapmaktan hiç kaçınmayacağı şeylerdir.

sırf menfaat yüzünden heyecan verici pistlerin çıkarılması gerçekten üzücü..a1 ring, imola, monreal, silverstone..bu pistler heyecanın üst düzeyde olduğu pistlerden ve hiçbiri takvimde yer almıyor..seyir zevki giderek düşen pistlere yönelim gittikçe artıyor..macaristan gibi konvoy oluşturan zevksiz pistler takvimde dursun; silverstone gibi hızlı zevkli tarihi bir pist çıkarılsın..aklım almıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir