Kategoriler
Formula1

Ayrılık Olursa Sadece "Kaybedenler" Olacak

Nurburgring pistinin patronu Walter Kafitz, FOTA takımlarının FIA’dan ayrılmaları halinde motor sporlarının büyük zarar göreceğini ve her iki tarafında kaybeden taraf olacağını söyledi.

Kafitz “Ayrılık halinde kaybedenler olacaklar.”

“Amerika’da olanlar en iyi örneği. Bu motor sporları için kötü. Formula 1 daha önce de ayakları üzerinde durdu ve bir şey olmadı.”

“Daha akacak çok su var.” dedi.

Nurburgring, Hockenheim ile değişimli yarşa ev sahipliği yaptığı için bu sene ve 2011’de Formula 1’in Almanya GP’lerine ev sahipliği yapacak.

Kafitz, Ecclestone ile yaptıkları anlaşmanın yasal olarak başka bir üst düzey serinin yarışmasına izin verip vermediğine emin olmadığını söyledi.

Kafitz “Bu yasal bir soru ve buna henüz bakmadım.” dedi.

“Ayrılık Olursa Sadece "Kaybedenler" Olacak” için 0 yanıt

Çok önemli bir demeç değilmiş.
Her iki tarafında kayıp vereceğini herkez biliyor. Mesele kimin daha fazla kayıp vereceğidir ve bizim hesaplarımıza göre bu FIA ve Bernie olucak.
En iyi savunma saldırıdır. Geleceği güvence altına almak ve sporu geleceğe hazırlamak adına FOTA bunları yapması gerekiyordu ve her akıl selim sahibi destekliyor.
FIA 'nın 10 küsür yıldır yaptıklarına bir çözüm bulamadı kimse bu noktaya gelindi ve artık başlanan iş bitirilmeli. FIA yeniden ya düzenlenmeli yada etkisiz hale gelmeli.
Bu sadece F1 için değil tüm motor sporları için gerekli, attığı adımlar tüm sporları öldürüyor FIA 'nın.
Ayrıca Amerika'dan bahsetmiş. F1 Amerika yı kastediyorsa hiç bir alakası yok o günkü bugünkü durumun, o zamanki problem güvenlik ve buna bağlı olan dayatmaydı.
Amerikan motor sporları serileri kastediliyorsa da o FOTA için bir örnektir. Avrupalılar bu konuda amerikanlar kadar basiretsizlik göstermiyecektir. Biz taraftarlar bizim ve sporun kazanmasını istiyoruz ya siz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir