Kategoriler
Formula1

Mosley "F1'de Ayrılık Olacağına İnanmıyorum"

FIA başkanı Max Mosley, takımların yeni seri tehdidini önemsemediğini ve 2010’un ilk yarışından önce ortak bir çözüm bulunacağını söylüyor. FOTA’nın yeni bir seri kararının kesinleşmesinin ardından Mosley durumdan endişeli olmadığını söyledi. Mosley takımların tutumlarını yumuşatacağını ve ikinci bir F1 serisi kurmaya güçlerinin yetmeyeceğini düşünüyor.

Mosley ” Ben bunu bazıları gibi ciddiye almıyorum çünkü bunun yapay olduğunu biliyorum. 2010’un başı ile 2010 mart ayı arasında hepsi bitecek. Herşey bitecek ve herkes yarışacak.” dedi.

Şampiyonanın parçalanmaması için bir çözümün bulunup bulunmayacağı sorusunun üzerine Mosley “Kesinlikle olacak. Buna eminim çünkü insanlar kendileri için iyi olanı yapacaklar.”

” F1 Dünya Şampiyonası’nda olmak takımların yararına ve onları bu seriye katılmaktan alıkoyacak çok temel ve önemli bir sorun yok. Bu kişilikler ve güç sorunu, insanlar bu durum karşısında diğerlerinden neler alabileceğine bakıyorlar ancak ilk yarış zamanı geldiğinde herkes orada olacak.” dedi.

FOTA’nın sıkı tutumuna rağmen Mosley ayrılığın olacağına inanmadığını ve sezonun bu dönemlerinde takımların planları hakkında konuşmalarının kolay olduğunu söyledi.

Mosley ” Şu anda çok güçlü olabilirler çünkü 2010 Mart ayına kadar çok şey olmayacak. Daha 9 ay var. Herkes konuşabilir ancak 2010 Mart ayı geldiğinde biz F1 dünya şampiyonası olacağını biliyoruz ve içerisinde olabilecek herkes o zaman orada olacak.”

” Bu konularda anlaşma olur çünkü onlar F1 şampiyonası dışında mücadeleyi kaldıramazlar ve biz onlarsız Formula 1 düzenlemeye isteksiz oluruz. Ben tüm 8 takım için konuşuyorum. Ancak bazıları ayrılacaklar çünkü üreticileri harcanan paralara bakacak ve F1’e harcanan milyon dolarları sağlamakta zorlanacaklar.”

” İki hatta üç üretici takımını kaybedeceğimizi düşünüyorum bu yüzden yeni takımları getirmeliyiz. Ancak Ferrari dahil tüm harika geleneksel takımlar sporda kalmalı ve onlar kesinlikle olacaklar. Bu konu çözülecek.” dedi.

“Mosley "F1'de Ayrılık Olacağına İnanmıyorum"” için 0 yanıt

Her haberde konu iyice ilginçleşiyor ve Mosley yine ters birşeyler söylemiş oluyor. Nasıl bu kadar hızlı değişim gösterebiliyor bu kurum şaşırıyoruz.
Yine kendisinden çok emin bir açıklama yapmış. Hukuki avantajını, kanunlardaki pozisyonunu iyi biliyor ve ona göre oynuyor ama karşısındakilerin de açıkladıklarını gerçekleştirebileceğini biliyor. Geçmişteki bir kaç örnekten acaba şimdi de yapabilirlermi dediği oluyordur FIA kendi içinde. Onlarsız isteksiz oluruz lafı da artık iyice yani…
Gün olur devran döner, artık gelişmelere bakmak durumundayız mecburen.

Aynen katılıyorum sana elif bu adam boşuna konusuyor f1 de yokuz artık yeter bu kadar garmaşa al pılını pırtını defol mosley efendi artık fotayla muhaplıgı kes cvbını aldın artık bizleri yorma kendın ne hat yiyosan ye gelip bizim fotamıza takımlarımıza bulaşma sen bu kuralları koydukca biz hiç bir zaman yanaşmıcaz bunu bilesin BİLESİN!!!!!

trf1'i kutlamak istiyorum. bu ne kadar güncel haberler. anında bilgilendiriliyoruz.
tebrikler…
tebrikler…
tebrikler…

f1 racing'in yokluğunda hiç eksiklik hissetmedim. ayrıyetten yeni sayıda oldukça yetersiz geldi gözüme. kıyametin koptuğu bir atmosferde sadece 3 sayfa özel olarak bu konuya ayrılmış.

senı gıdı senı zeytın dalı noldu herseferde ferrarisizde olurdu hanı senı dangalak al sana tokat gıbı cevap bızler yokuz aman gıderken koltugunuda gotur ha unutma

heralde o kadar aksiyon yetmiş olacak ki bu ılımlı konuşmayı yapmışsın ama kuralları degiştirmeden takımlar yanaşmayacakalr bilesin..

Çok emin konuşmuşsun ama yamulacaksın Başka yolu yok Ya bütçe sınırlamasını kaldıracaksın ya da altına edip oturacaksın oturduğun yere senin Manor ve Campos Ferrari,McLaren,Renault ve Toyota yarışabilir mi densiz herif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir