Kategoriler
Formula1

Villeneuve F1'e Dönüş İçin Görüşmeler Yapıyor

Son üç yarışın ikisinde Formula 1 padoğuna gelen Jacques Villeneuve, gelecek sene spora dönmek için görüşme halinde olduğunu doğruladı.

1997 dünya şampiyonu, Monako’da da görülmüştü ve Cuma günü Silverstone’de basına konuştu.

Villenueve, son zamanlardaki FIA-FOTA sürtüşmesi için de sporun zarar göreceğini düşünüyor.

Villenueve: “Bir ayrılık olursa bu kesinlikle zarar verir”

38 yaşındaki eski F1 pilotu, son olarak 2006 senesinde BMW Sauber adına yarışıyordu. Villenueve, FOTA’nın planlarını görmeye açık olduğunu ama seçme şansı olursa Bernie Ecclestone’nin yanında yer almayı tercih edeceğin söyledi.

Fransız asıllı Kanadalı pilot, sorunun en kısa sürede çözülmesini umuyor.

Vüllenueve: “Böylelikle gelecek için plan yapabilirim. Gelecek sene kesinlikle bir tek koltuklu aracın içinde olmak istiyorum”

“Şu anda herkes, neler olacağını görmek için bekliyor. Ama ben şimdiden bir çok takımla görüşüyorum”

“Villeneuve F1'e Dönüş İçin Görüşmeler Yapıyor” için 0 yanıt

Herkes kaçıyor o gelmek istiyor.Herhalde ancak basit takımların olduğu bir f1de tekrar başarılı olabilirim diye düşünüyor.Kimse yokken geçirelecek güzel bir sezon herhalde kendisine yetecektir.Ayrıca tecrübesinden o takımların faydalanmasıda pek önemli değil gerçekten.Dediğim gibi kimse kalmaz ise Jv olmuş olmamış hiç fark etmez

Öyle deme serkan yeni gelecek olan takımlar tecrübesinden faydalanmak için en azından bir sezon onunla çalışmak ve yarışmak isteyebilirler.Başarılarını pekte gözardı edemeyiz adamın.Yani yiğidi öldür ama hakkınıda ver.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir