Kategoriler
Formula1

Vettel, Red Bull'un Gelişimini Övdü

Sebastian Vettel, sezonun üçüncü pol pozisyonunun ardından Red Bull’un Britanya GP’sinde gösterdiği performanstan memnun.

Sıralamaların ardından konuşan Vettel, “Başlangıçtan bu yana harika bir haftasonuydu ve tek bir sorun yaşamadık. Buraya getirdiğimiz tüm yeni parçalar sorunsuzdu. Gelişim kaydettik ama bu şimdilik sadece sıralamalar içindi.” dedi

“Her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırsınız ve bugün bunu yapmak zordu. İlk zamanlarda trafikte biraz sorun yaşadım”

“Rüzgar bugün çok büyük bir sorun değildi ama önünde araçlar varken her zaman zor. Bu yüzden ilk iki seansta biraz sorun yaşadım.”

Vettel son hızlı turunun mükemmele yakın olduğunu düşünüyor.

“Bu haftasonumun en iyi turuydu. Mükemmele yakındı. Bir pilot olarak daima bir şeyler olabileceğini düşünürsünüz ama bu çok iyiydi. O noktada ne kadar hızlı olduğuma şaşırmıştım ve pol pozisyonunu almak için yeterliydi.”

Red Bull pilotu 31 puan gerisinde olduğu Jenson Button’ın altıncı sırada kalmasıyla da bir avantaj yakalamış oldu. Ancak onların hâlâ hızlı bir araçları olduğunu düşünüyor.

“Önümüzde 60 tur var. Bu pist hem araçlar hem sürücüler için oldukça zorlu. Eğer şampiyona sıralaması açısından sorarsanız avantajlı olan o. Biz buraya mücadele edip kazanmak için geliyoruz. Bugün harika bir aracımız vardı ve kazanma şansımız var. Ne olacağını asla bilemezsiniz.”

“Jenson’ın yakınlarda olmaması güzel ama Brawn oldukça güçlü. Altıncı olsa bile geriden gelip çok fazla puan alabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir