Kategoriler
Formula1

Button, Yanlış Zamanda İçeri Çağrıldığını Söylüyor

Jenson Button, sıralamaların son seansında kendisi için uygun olmayan zamanda içeri çağırılmasının Britanya GP’si için daha iyi bir grid pozisyonu elde etmesine engel olduğunu söyledi.

Dünya şampiyonası lideri yarınki yarışa altıncı sıradan başlayacak.

Yarış mühendisi Andrew Shovlin’in, Button’ın attığı turdan vazgeçip pite gelmesi gerektiğini söylemesi İngiliz pilotun pist dışına taşmasına neden olmuş.

“İkinci turum çok fazla hızlı değildi, sadece çok az daha hızlıydı. En azından bir sıra daha kazanabilirdik ama mühendisim o turda girmem gerektiğini söyledi ve biri size direktif verdiği anda ona tepki veriyorsunuz, bu sırada pit dışına taştım ve zaman kaybettim.”

“Devam etseydim belki bir sıra daha kazanabilirdik. Takımın yakıt yüknü korumam gerektiğini düşünüp düşünmediğini bilmiyorum ama zamansız bir çağrıydı.”

Button aracı istediği gibi olmasa da yine de yarış için iyimser düşünüyor.

“Doğru miktarda yakıt yükümüz var ve öndekilerle mücadele edip iyi bi yarış çıkarabileceğimiz konusunda iyimserim. Ama burada araçta gerçekten sorun yaşıyorum ve nedenini de bilmiyorum. Türkiye’deki araçtan çok farklı.”

 

“Button, Yanlış Zamanda İçeri Çağrıldığını Söylüyor” için 0 yanıt

Vettel hata yaptı da yarışın sonuna doğru toplam 20 sn fark yemelerini bu hataya mı bağlamak lazım 🙂 Bu yarışın tek anlamı kendi evinde olması onda da kazanması zor şuan ancak yağmur olasılığı veya strateji ile herşeye açık. En kötü ihtimal podyum yapması lazım ancak işler yolunda gitmiyor button için. Bu sene ilk defa oluyor ve silverstone denk gelmesi button için talihsizlik yapıcak birşey yok 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir