Kategoriler
Formula1

Sutil'in Kazasının Nedeni Fren Problemi

Force India, Adrian Sutil’in Britanya GP sıralama turlarında bariyerlere çarparak kaza geçirmesine fren probleminin neden olduğunu açıkladı.

Alman pilotun yüksek hızlı Abbey şikanındaki kazası ilk seansın kırmızı bayrakla durdurulmasına neden olmuştu. Kazadan yara almadan kurtulan Sutil yarın yedek şaseyi kullanmak zorunda kalacak.

Takımın yarış mühendis şefi Dominic Harlow, “Çok şükür ki Adrian iyi durumda ve soruna neyin neden olduğunu bulacağız” dedi.

Sutil de, “Frenlerde sorun yaşadım ve ardından şikana girerken fren yapamadım. Fren pedalını zorladım ama tepki vermedi. Büyük bir kazadan korunmaya çalıştım ama imkansızdı ve gerçekten kötü şekilde çarptım. Ama ben iyiyim, sadece kontroller için tıbbi merkeze götürüldüm.”

Sutil’in takım arkadaşı Fisichella ise sıralamaları 16. sırada tamamladı.

Kaza Anını Tekrar İzlemek İçin Tıklayınız

“Sutil'in Kazasının Nedeni Fren Problemi” için 0 yanıt

Ben zaten pilot hakkında bir yorum yapmadım ki takım patronunaydı sitemim Ayrıca Sutile geçmiş olsun diye de yorumumu yaptım Eren Uzcan.Neticede yorumdur ve bakış açısıdır herkes benim yada senin yorumunu beğenmek zorunda değil.

Her ne kadar su aralar FIA`dan nefret ediyor olsakta bu yonlerinide takdir etmek lazim, guvenlik komisyonu olsun, yaris kontrol olsun, hakemler komisyonu olsun gercekten iyi isler yapiyorlar. FIA bu isi gercekten iyi organize ediyor aslinda. Yonetimin tepesindekiler berbat orasi ayri 🙂

geçmiş olsun sutile.umarım böyle kazalar yaşanmaz bir daha.bu arada allahtan okay anlatmıyordu yoksa ikinci bir çığlık muhabbeti dönerdi bu olayda.

Simtek ve Ratzenberger, 94 Imola sıralamaları… Ondan zaten böyle bir mesaj attım öncekinde, aynı şey aklıma geldi benim de.

15 sene önce olsaydı bu kaza, Sutil'e elveda deme ihtimalimiz vardı. İyi ki araçlar eskisinden oldukça sağlam ve güvenli.

Geçmiş olsun Sutile allah daha kötüsünden korumuş gerçekten.Hemen şu söz gelio aklıma…Bir musibet Bin Nasihatten İyidir.FOTA yı hiçe sayıp FİA ile anlaşırsan böyle olaylar başından eksik olmaz ve gerilerden anca nal toplarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir