Kategoriler
Formula1

Barrichello İki Red Bull'un Arasına Girdiği İçin Sevinçli

Red Bull’un büyük gelişim gösterdiği Britanya GP’si öncesi sıralamalarda ikinci sırada yer almanın kendisi memnun ettiğini söyleyen Barrichello bugün üçüncülüğü bile hoş karşılayabileceklerini söyledi.

Rubens Barrichello, “Gerçekten sevdiğim ve kendimi evimde gibi hissettiğim bu pistte yarışa ilk çizgiden başlayacak olmak beni memnun etti. Gece boyunca çalışmanın ardından aracı biraz değiştirdik ve mühendislerim ayarlar üzerinde harika iş çıkarttı. Bugün aracı gerçekten maksimumda kullandım ve beklediğimizden biraz daha fazlasını elde edebildik. Red Bull’un iyi bir gelişim gösterdiği apaçık ortada, bu yüzden Sebastian ve Mark’ın arasına girebildiğimiz için memnunum. Bugün üçüncülük bekliyorduk. Şimdi yarın için daha iyi bir sonuç umuyoruz.” diye konuştu.

Yarışa altıncı sıradan başlayacak olan şampiyona lideri Jenson Button ise, “Altıncı sırada olmak kötü bir sonuç olmasa da kendi evimde daha önden başlayamayacak olmak hayal kırıklığı yaşatıyor. Aracımız çok iyi olmadığından zor olacağını biliyorduk. Düşük sıcaklıkta lastikleri çalıştırmakta gerçekten sorun yaşadım. Yüksek hızlı virajlarda önden kayma sorunu yaşadım ve düşük hızlı virajlarda da arkadan kayma. Kesinlikle en iyi dengeye sahip değildik. Yarıştaki amacım mümkün olduğunca fazla puan kazanmak. Umarım binlerce taraftarın önünde iyi bir şov sergileyebiliriz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir