Kategoriler
Formula1

Britanya GP – Sıralamaların Ardından Bridgestone

Hirohide Hamashima – Bridgestone Motorsporları Lastik Geliştirme Direktörü

Bugün atılan turlarda önemli olan nokta neydi?

“İlk seans öncesinde pist biraz nemli olmasına rağmen, Bridgestone’un kuru hava lastikleriyle birlikte geçiş ve yağış lastikleri de kullanıldı. Bu yarınki hava şartlarının ne olacağı bilinmediğinden iyi bir hazırlık oldu. Sıralamalarda çok hızlı turlar gördük ve Sebastian Vettel ikinci seansta sert lastiklerle günün en hızlı zamanını elde etti. Yumuşak lastiklerle de pol pozisyonunu kazandı. Silverstone mevcut oluksuz lastiklerimzin çok iyi uyduğu bir pist.”

Yarınki yarış için lastik stratejileri neler olabilir?

“Yarın burada hava şartları çok büyük rol oynayacak. Geçen sneeki gibi ıslak olursa geçiş lastiklerini mi yoksa yağmur lastiklerini mi kullanmak gerektiğine karar vermek zor olacak. Kuru olursa da yumuşak ve sert lastikler arasında karar vermek gerekecek. Eğer yağmur olmaz ancak hava serin olursa da sert lastiklerin hızlanması 3-4 tur alır. Bu yüzden yumuşak lastikler staart için favori olur.”

 

“Britanya GP – Sıralamaların Ardından Bridgestone” için 0 yanıt

her yarış aynı muhabbet, lastiklerimiz iyi çalışıyor. çalışıyor da kime göre!!! karşılaştırma imkanı mı var ki! traktör lastiği de getirsen sonuç değişmeyecek. umarım bu yılın sonunda ihale yeniden bunlara kalmaz. michelin pirelli good year biraz kıpırdansa bari..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir