Kategoriler
Formula1

Mosley, FOTA ile Görüşmeye Hazır

FIA Başkanı Max Mosley, aralarındaki sorunu çözmek için yönetim kurulunun FOTA ile görüşmeye hazır olduğunu takımlara ilettiğini söyledi.

Şu anda FOTA’nın 8 takımı, 2010’da yeni bir seri kurma niyeti içinde ama buna rağmen Mosley, iki grup arasındaki görüşmelerin devam etmesi durumunda aradaki sorunun çözüleceğine inanıyor.

BBC Sport’a konuşan Mosley: “Sürekli olarak insanlarla görüşüyoruz. Herşey normale geri dönecek, bu sadece zaman meselesi”

“Çok yakınız. Bizi takımları bölen şey küçük ve oturup çok kısa zamanda çözebileceğimiz bir şey”

“Takımlara bunun için hazır olduğumuzu söyledik. Şimdi olmak istedikleri konuma yerleşmek için bu onlara biraz zaman tanıyacaktır. Biz hazırız”

Ross Brawn ise bugün erken saatlerde, FOTA’nın FIA ile görüşmelerden ziyade kendi serisine yoğunlaştığını belirtmişti.

Brawn: “Karar, FOTA tarafından verildi. FOTa şu anada kendi fikri ve planlarına bakmalı, Ocak ayına kadar bekleyip neler olacağına bakamayız. Her geçen gün ve hafta ile uzlaşı için fırsatlar azalacak.”

“Mosley, FOTA ile Görüşmeye Hazır” için 0 yanıt

çok merak ediyorum fia'nın fota'ya ayrıca ferrari, red bull ve torro rosso'ya açacağı davada tazminat ne kadardır? Eğer mosley davayı kazanacağına son derece emin olsaydı görüşmeye hazırız da yok efenim mutlaka bi yol bulunur filan demezdi. bu durum onun yeni seri olasılığından iyiden iyiye korktuğunu gösteriyo. belki de davayı fia kazansa da söz konusu olacak tazminat makul bi rakamdır. tabi takımlara göre. aklıma birden mclarenin 100 milyon $ ı şakkadanak ödediği geldi de…

Brawn Bence en dorusunu söylemiş.Yeni seri için hazırlıklara başlamak en iyisi.Mosley e Brawn ın konuşması FOTA nın yeni seri kurarız daki ciddiyetini bir kez daha anlatmış oldu.Umarım yeni seri olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir