Kategoriler
Formula1

Bourdais, Kovalainen'e Kızgın

Sebastien Bourdais, Britanya GP’nin orta bölümünde karıştığı kaza için Heikki Kovalainen’i suçladı.

Toro Rosso pilotu, Club şikanında frenleme bölümünde Kovalainen’in aracına çarparak ön kanadını kırdı ve McLaren pilotunun da arka lastiği patladı.

BBC TV’ye konuşan Bourdais: “Üç defa çizgisini değiştirdi. İçerideydi, dışarı çıktı sonra tekrar içeri girdi. Üçüncü seferinde temas ettik.”

“Kimin sorumluluğu olduğunu bilmiyorum ama 17.lik için mücadele ederken bu durum biraz aptalca göründü.”

İlk pitini yapıp piste dönen Kovalainen, takım arkadaşı Hamilton’un önünde çıkmış ama Hamilton’un kendisine geçmesinde zorluk çıkarmamıştı.Sornasında arkasına gelen Bourdais ile o temas taşandı.

Kovalainen: “Savunma yapmak için yerimi aldım ama Bourdais, sol arka virajda benim hemen arkama geldi.”

“(Hamilton tarafından) dikkatim dağılmamıştı. Lastikleri ısınmıştı ve daha az yakıtı vardı. Bu yüzden 7. virajda beni geçiyordu. Beni geçti ve onun arkasında devam etmeye çalışıyordum”

“Orada birinin benim arkamda 8. viraja geldiğini gördüm. Sornasında bizinin bana çarptığını hissettim ve son arka lastiğim patladı. Oyun bitti”

“Bourdais, Kovalainen'e Kızgın” için 0 yanıt

nerenizle f1 izliyorsunuz hayret ediyorum. gereksiz geçişti diyen arkadaşada pes doğrusu. bir pilotun öndekine atak yapması için illa puan potasında mı olması gerekiyor. zaten bu sezon f1de yeterince saçmalık var birde siz saçmalamayın. hayret birşey.

doğru diyorsun chupper.bu arada bence heikki suçlu.gereksiz yere çizgi değiştirdi ve bourdais daha hızlıydı.eh lewis e direnmezken yine,bourdais e direnince sonuç bu oldu.neyse massathebest söylemiş zaten aynen öyle.

Neyse arkadaşlar olayı daha fazla uzatmaya gerek yok.Zaten haksız olduğunu haksızlık ettiğini ayıp ettiğini anlmıştır.Zaten susmasıda yaptığından utanmasındandır sanırım.O bize F1 dersi vermek istedi ama biz ona insanlık dersi verdik burada.

seviyesiz hatta hakaret içeren yorumlara bu tepkilerin gelmesi çok sevindirici. umarım bu kişiler yorum yazarken nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrenirler. kazaya gelince bana da bourdais suçlu gibi geldi ama çok da birşey kaybetmedi ikisi de. sanırım mucize olmazsa heikki seneye mclarenden gönderilir. halbuki bu senenin başında hamiltonla şampiyonluk mücadelesi verebileceğini söylüyodu. mp4-24'ün çok yavaş olduğu belli ama yine de kendisi pek yavaş.

Başlık hatalı. Mana olarak farklı değerlendirilmiş. O açıklamada kızma yok. Bourdais durumu değişik bir şekilde anlatmaya çalıştı. Anlatımından kızdığı çıkarılmış. Tavrı daha fazla ne olduğunu tam kavrayamadım şeklindeydi. Heiki de her hangi bir kızgınlık manasına gelicek bir açıklama yapmadı.

Aynen massathebest sana katılıyorum.Arkadan çarpan kendisi Kavalainen i suçlayanda.Gereksiz bir geçişti ve agresiv davranarak ideal çizgisindeki Kovalainene arkadan çarptı ve bence hata 8#8 Burdis te.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir