Kategoriler
Formula1

Rosberg: Williams Daha İyisini Hakediyor

Nico Rosberg eve beşinci sırada kazandığı puanlarla dönse de Britanya Grand Prix’inde takımı Williams’ın hakettiği sonucu almadığına inanıyor.

Yarışa yedinci sırada başlayan Rosberg bir başka sağlam ve sezonun en iyi sonucuna eşit  performans sergiledi. Fakat yarışın son turunda şampiyona lideri Button’a karşı pozisyonunu koruma mücadelesi veren Alman pilot daha fazlasını beklediğini kabul etti.

” Tur başına bir buçuk saniye hızla size gelen büyük beyaz bir araç olduğunda çok rahat olmuyorsunuz. Fakat bu pistte geçişin zor olduğunu biliyorum ve KERS’e de sahip değildi bu yüzden bütün yapmam gereken hata yapmamaktı ve normal şartlarda sorun değildi.”

” Bu yüzden çok kötü değil fakat hala bütün takım için ve kendim için çok memnunum, bir diğer iyi yarışı geride bıraktık. Hala bugün de hakkettiğimiz sonucu alamadık. Biraz daha iyisini hakettiğimizi düşünüyorum ve Barrichello’nun orta bölümde yavaş kalması sorun oldu, bu yüzden arkasında takıldım kaldım ve dördüncü sıraı Felipe’ye kaptırdım, yoksa dördüncülük garantiydi ve bugün podyuma bile çıkabilirdik. Bunu görmek güzeldi.”

Bununla birlikte Rosberg, kendi evindeki yarış öncesi Williams’ın formundan mutlu olduğunu söyledi.

” Oldukça memnunum. Gerçekten şunu söylemem gerekiyor ki takım şuanda tebriği hakediyor. Harika iş yapıyorlar gerçekten muhteşem, gelişim açısından, büyük takımlar da gelişiyor ve aynı şeyi yapıyor.”

” Yaptıkları işin ne kadar iyi olduğunu görmekten gerçekten memnunum ve bu nedenle bir sonraki yarışı sabırsızlıkla bekliyorum, özelikle kendi evimde yarışmayı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir