Kategoriler
Formula1

Button Kötü Başlangıcını Suçluyor

Şampiyona ldieri Jenson Button, Silverstone’de Britanya GP’de 6.lıktan öteye geçememesinin nedeni olarak yarışa kötü başlangıç yapmasını gösteriyor.

Brawn GP pilotu, üçüncü çizgiden kalktığı yarışın ilk turunda 9.luğa kadar geriledi ve 60 turluk yarışta sadece 3 sıra geri alabildi.

Button: “Korkunç bir kalkış yaptım. Her zaman (Toyota’ların) yaptıkları gibi önümdeki Jarno Trulli, gerçekten yavaş bir çıkış yaptı ve gidecek yerim kalmamıştı”

“İçeri girmeye çalıştım ama yer yoktu ve dışa çıkmaya çalıştım, orası da doluydu. Ve sonrasında herkes beni dışardan vurdu”

Takım arkadaşı Barrichello gibi orta bölümde sert lastikleri kullanan Button, soğuk şartlarda aracından en iyisini çıkarmakta zorlandı.

İngiliz pilot, son bölümde yumuşak lastikleri taktıktan sonra aracının değiştiğini söyledi ama o noktadan sonra podyum uzakta kalmıştı bile.

Button: “İlk bölümde Trulli’nin arkasında, kendime açık alan bırakmak için onun arkasında yavaşladım ve ne süreler yapabileceğimi görmek istedim. 0,8 saniye saha hızlıydım. Bu pistte geçiş için hiç bir yer yok”

“Ardından sert lastiklerde araç çalışmadı ve lastikleri ısıtamadım. Soğuk şartlarda aracımız böyle işte”

“Yumuşak lastiklerde sona yaklaşılırken, Nico Rosberg ve Felipe MAssa’ya sanki onlar duruyormuşçasına yaklaştım ama burada yine de geçiş yapamıyorsunuz”

“Button Kötü Başlangıcını Suçluyor” için 0 yanıt

Seninle gurur duyuyorum BUT. Her nekadar istedğin şekilde aracın iyi olmasada Ros Brawn ve senin iradenle kaybettiğin sırayı geri alabildiğin için. Bu senin geri gelme olarak en iyi yarışlarından biriydi. Rosbergi geçemiyeceğini bilsemde çok gururlandım adamım push push

Yok o yöne gidelim yok bu yöne gidelim geç bunları koçoçum olmadı işte.Hezaman işler senin istediğin gibi gitmiyor işte.Halamın bilmem neleri olsaydı amcam olurdu.Bahenelrin arkasına sığınacağına start anında çimlere kadar taşmak zorunda olan ve Massayla 4.lük Raikönnenle 8.lik alan kırmızı araçları tebrik et.İyi start alamamışmış peh.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir